erkek protez saçthemeforest temaları

MEB ''Maaş İadesi Yapılmayacak''

Milli Eğitim Bakanlığı, tüm illere gönderdiği yazıda; sözleşmeli öğretmenlik yaparken kadroya geçen öğretmenlerin özlük hakları ile alakalı açıklama yaptı.

MEB ''Maaş İadesi Yapılmayacak''
26 Ekim 2019 - 15:26

Günlerdir sözleşmeli öğretmenlerin ne zaman kadroya geçeceği konuşuluyordu. Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili harekete geçti ve ilk adımı attı. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçmeleri ile ilgili kararnameler tüm illere gönderildi. İlk olarak 3 bin 200 sözleşmeli öğretmen kadroya geçirilecek. Ülkemizde şu anda ise toplamda 103 bin sözleşmeli öğretmen bulunuyor.

Sözleşmeli öğretmenlerin atandıkları ilde 4 sene çalışma zorunluluğu bulunmaktadır ve her sene sözleşmelerinin yenilenmesi gerekmekteydi. 4 senenin sonunda kadroya geçebilen sözleşmeli öğretmenler, 2 yılda kadrolu pozisyonda bulundukları ilde çalıştıktan sonra tayin isteyebiliyorlardı. Yani toplamda 6 sene çalıştıktan sonra farklı bir ile gidebiliyorlardı. Yapılan yani düzenleme ile 4+2 yıl olan sistem bu sene 3+1 olarak değiştirildi. 3 yıl çalışarak kadro olan sözleşmeli öğretmenler, kadroya geçişlerinden 1 sene sonra tayin isteyebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı müjdeli haberi, Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun hesabından duyurdu. ‘’3 bin 200 sözleşmeli öğretmenimizin kadroya geçmeleri ile alakalı kararnameleri tüm illerimize gönderdik’’

Yazının ardından tüm illere gönderilen kararnamede şu ifadeler kullanıldı: ‘’ Sözleşmeli öğretmenlikte geçen hizmet süreleri, memuriyete giriş derece ve kademelerine eklenecek. Sözleşmeli öğretmenlerden maaş iadesi istenmeyecek. Ek ders ücretleri de göreve başladıkları tarihi takip eden ayın başına kadar, sözleşmeli öğretmenlik statüsü dikkate alınarak hesaplanacak’’

 

Bu haber 1388 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort