MEB, LGS Kılavuzunda Güncelleme Yaptığını Duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019 Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu'nda güncelleme yapıldı.

MEB, LGS Kılavuzunda Güncelleme Yaptığını Duyurdu
08 Mayıs 2019 - 11:07

1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan LGS için sınav kılavuzu MEB tarafından daha önce yayınlanmıştı. Bedensel engelli adayların muaf olabilecekleri alt testler varsa, bir oturum sürelerinin ne kadar olacağı ile ilgili konular gündeme gelmişti. MEB bunun üzerine kılavuzda güncelleme yaparak bazı bilgileri ayrıntılı olarak ilave etti.

Kılavuzun 10. bölümündeki C maddesine göre ek süre verilen bedensel engelli adaylardan yabancı dil alt testinden muaf olanların 1. oturumdaki toplam süreleri 80 dakika oldu. Bu adaylar arasında din kültürü ve ahlak bilgisi alt testinden muaf olanların bir oturumdaki toplam süreleri 80 dakika ve yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi alt testlerinden muaf olan adayların 1. oturumdaki toplam süreleri ise 65 dakika olarak uygulanacak. Ayrıca din kültürü ve ahlak bilgisi alt testinden muaf olanların bir oturumdaki toplam süresi ise 60 dakika oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan güncelleme ile bundan sonra öğrencilerin sınav salonlarına su getirebilecekleri ifadesi de “Sınavın Uygulanması” bölümüne eklendi.

Kaynak: MEB

Bu haber 973 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum