MEB Kapılarının Tamamını TÜGVA İçin Açtı

Türkiye Gençlik Vakfı ve Din öğretimi Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan işbirliklerinin kapsamı genişliyor. Son olarak konu ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüklerine yazı gönderildi. Gönderilen bu yazıda TÜGVA ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenecek olan kulüp faaliyetleri için toplantı yapılması istendi.

MEB Kapılarının Tamamını TÜGVA İçin Açtı
02 Aralık 2019 - 01:47 - Güncelleme: 02 Aralık 2019 - 01:50

Hukuk Dışı Yönetim
Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan konu ile ilgili konuştu. Aydoğan, MEB’in tüm kapılarının TÜGVA için açıldığını söyledi. Ayrıca MEB’in hukuk dışı bir şekilde TÜGVA ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yönetildiğini de iddia etti. Yaptığı konuşmada Aydoğan hedef kitlelerin resmi ve özel okullarda bulunan tüm öğrenciler olduğunu belirtti.

Yönetmelik TÜGVA İçin Değişti

Aydoğan’ı yaptığı açıklamalara göre, kamu yöneticilerinin mesleği gereği tüm kesimlere eşit mesafede olması gerekiyor. MEB bu durumda olmadığı gibi kendi görevlerini dahi bu kuruma devredecek seviyeye gelmiş bulunuyor. MEB Sosyal Etkinlikleri Yönetmeliği için yapılan 12 Eylül 2019 değişikliği ise TÜGVA için gerçekleştirildi. Bir hafta sonu okullara gelen yazı ile değişiklik oldu. Bu işlemler ile TÜGVA için başlı başına değişiklik yapılmış oluyor. Hukuk dışı şekilde gerçekleştirilen değişiklikler 2016 yılından bu yana devam ediyor. Artık eğitim TÜGVA ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yönetiliyor. Yapılan son uygulamalar ve verilen kararlar da bu durumun göstergesi oluyor.

Bu haber 632 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort