"MEB, ilk defa yönetici görevlendirme takvimini öne çekmelidir"

MEB tarafından yayınlanan ilk defa yönetici görevlendirme takvimine ilişkin açıklamalarda bulunan AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, takvimin değiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

"MEB, ilk defa yönetici görevlendirme takvimini öne çekmelidir"
25 Temmuz 2019 - 11:23

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlanan ilk defa yönetici görevlendirme takvimi hakkında değerlendirmelerde bulunan Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, takvimin öne çekilmesi gerektiğini belirtti.

MEB tarafından yayınlanan ilk defa yönetici görevlendirme takvimine göre yöneticilik sonuçlarının açıklanması ve görevlendirmenin 23-27 Eylül tarihleri olarak görülmekte olduğunu hatırlatan Öğretici, hâlbuki 2019-2020 eğitim öğretim takvimine göre okulların 9 Eylül'de açılacağını ve hatta uyum haftası kapsamında bazı sınıfların 2 Eylül'de okula başlayacaklarına dikkat çekti.

MEB yönetici görevlendirme takvimi kapsamında yöneticilerin okullar açıldıktan yaklaşık 1 ay sonra göreve başlayacağını belirten Öğretici, bu göreve başlayanların da okullar açıldığında okutmaya başladıkları sınıfı bırakıp yönetici olarak atandığı okula gireceklerini ifade etti. Mehmet Alper Öğretici, dolayısıyla hem öğrencilerin bu durumdan etkilenmemesi ve hem de yöneticilerin okullar açılmadan göreve başlayabilmesi için MEB'in ilk defa yönetici görevlendirme takvimini öne çekmesi gerektiğini dile getirdi.

Kaynak: Anadolu Eğitim Sendikası

Bu haber 898 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum