MEB ihtiyaç yok diyor, sınıf öğretmeninin yerine bankacı,Türkçe'ye işletmeci giriyor

11 Kasım 2016 - 00:54 - Güncelleme: 11 Kasım 2016 - 17:48

Onbinlerce öğretmen atama bekliyor. Milli Eğitim bakanlığı ise atama bekleyen öğretmenlerin atama taleplerine 2016 yılı içerisinde 50 bin öğretmen alımı yaparak cevap verdi. Ancak yapılan atamalar darbe girişimi sonrası ihraç ve açığa alınan edilen öğretmenlerin sayısını bile karşılamıyor. Kasımda atama bekleyen öğretmenlere ise MEB öğretmen açığının olmadığını, aksine 40 bin norm fazlası olduğunu söyleyerek büyük çaplı bir öğretmen alımı bir yana öğretmen fazlası olduğu, bu fazlalığın branş değişikliği yolu ile eritileceğini dile getiriyor. Ancak bazı ilçe milli eğitim müdürlüklerinin verileri farklı söylüyor.
MEB'in öğretmen açığı olmadığını açıklamasının ardından yaptığımız araştırmada çok sayıda öğretmen açığı olduğunu, bu öğretmen açığının eğitim fakültesi mezunları bir tarafa formasyonu olmayan kişiler tarafından doldurulduğu dikkatlerden kaçmıyor.
Doğubeyazıt milli eğitim müdürlüğü tarafından alınan ücretli öğretmenlerin branşlarına bakıldığında, ülke genelinde öğretmen açığının da yansıması ner bir şekilde görülüyor. 
İlçede boş olan sınıf öğretmeni kadrosuna muhasebe, bankacılık bölümü mezununun, okul öncesi öğretmeninin yerine sağlık hizmetleri mezununun,ingilizce öğretmeninin yerine gıda teknolojiler mezunu vb. çok sayıda örnekler teşkil eden ücretli görevlendirilmesi atama bekleyen öğretmenlerin atama taleplerini haklı kılıyor.
Atama bekleyen onbinlerce öğretmen bu kadar ücretli öğretmen olmasına karşın hala MEB tarafından açık yok denmesine ve atama yapılmasına tepki göstererek bir an önce Kasım atamasının yapılmasını, Şubat ayı içerisinde de 60 bin öğretmen atamasının yapılmasını talep ediyor. 2017 ŞUBAR 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI grubunda paylaşılan tabloyu paylaşıyoruz. Takdiri de atama bekleyen öğretmenlerimize ve MEB yetkililerine bırakıyoruz
www.ogretmenlersitesi.com/özel haber


2017 ŞUBAR 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
En çok öğretmen ihtiyacı olan 25 branş
 
ÖĞRETMEN ATAMADA GÖZLER 15 KASIM'A KİLİTLENDİ
 2

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • süleyman
    3 ay önce
    Hakkaride bir araştırma görevlisinin maaşı : 5739 TL , öğretmen maaşı 2853 TL ve hizmetli (ortaokul mezunu) 2457 TL. Varın siz karşılaştırın durumu. öğretmenlerin memurlar içerisinde en düşük maaşını aldığını. ve hangisinin görevi en zordur? Lütfen bu durumun artık öğretmen lehine düzeltilmesi lazım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı' açıklaması
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı'...
Bakanlık, 'utanç listesi' haberine soruşturma başlattı
Bakanlık, 'utanç listesi' haberine soruşturma başlattı