MEB, ihraç edilen öğretmenin emeklilik isteğini onayladı

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ihraç olan öğretmenlere önemli bir haberimiz var. Emekliliğini gelmiş ihraç olan öğretmenlerin en çok merak ettiği konu emekli olabilir miyim sorusu idi ,işte o merak edilen sorunu cevabı haberin detayında FETÖ soruşturmaları kapsamında kamu görevinden ihraç edilen memurlar ve öğretmenlerden emeklilik süresi dolmuş olanların emeklilik haklarının ne olacağı merak konusudur.

13 Mart 2017 - 08:00 - Güncelleme: 13 Mart 2017 - 09:26

Emeklilik süresi dolmuş olan ancak kanun hükmünde kararnamelerle kamudaki görevinden ihraç edilen öğretmenler ve memurlara ilgili MEB'den önemli bir açıklama geldi.

19 Temmuz 2016'da açığa alınan ve 672 sayılı KHK ile kamu görevinden ihraç edilen bir öğretmen, Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuruda bulunarak kendisine emeklilik aylığı bağlanmasını istedi.

 SGK da bu durumu MEB Personel Genel Müdürlüğüne sordu. Personel Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumunun yazısını inceleyerek bu yazıya istinaden emeklilik talebinde bulunan öğretmenle ilgili Milli Eğitim Müdürlüklerine bir yazı gönderdi. 


Personel Genel Müdürlüğünün yazısında öğretmenin emekliliğe esas yaş şartını doldurduğu, emeklilik için gerekli olan hizmet sürelerini tamamladığı vurgulanarak ilgilinin emekliye sevk edilmesini uygun buldu.
İşte MEB Personel Genel Müdürlüğünün Yazısı


 

Kaynak:Kamusal Haberler 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mağdur
  8 ay önce
  Ben de emekliliğimi hak ettim.Fakat olmuyorum.Çünkü 7 aydan beri neler çektiğimi bir ben bilirim.Okulun yanından geçerken,bir öğrencimi gördüğümde burnumun direği sızlıyor.Siz hiç bu duyguyu tattınız mı?Bir de vatan millet aşkıyla büyüyüp bu doğrultuda öğrenciler yetiştiren ben terörist gibi lanse ediliyorum.Ben biz bunu hakedecek yasa dışı ne yaptık?Dünyanın neresinde yasal sendika ve banka suç sayıldı.Ben eşimin ve çocuklarımın yargılarından dahi endişelendim işsiz olduğumdan ötürü.Kızım çalışmasa geçinemeyecektik.Ah ah!Hakkımı hukukumu helal etmiyorum.Çok kırıldım incindim.
 • Yusuf ATMACA
  8 ay önce
  Emeklilik yetmez Terör iftirasından dolayı manevi tazminat ödenmeli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var