''MEB göreve iadeler için neyi bekliyor''

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB'de açıkta bekleyen 7 bin kişiye yapılan sosyal çevre araştırmasının referandumdan önce bittiğini ancak iadelerin hala yapılmadığını söyleyerek, "İadeler neden gecikmektedir?" diye sordu.

04 Mayıs 2017 - 15:06 - Güncelleme: 04 Mayıs 2017 - 15:15

"MEB'de açıkta bekleyen 7 bin kişiye sosyal çevre araştırması referandumdan önce bitmiş, iadelerin referandumdan sonra olacağı söylenmişti. Bunların içinde ayrıca yargı tarafından kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilen yüzlerce kişi de bulunmaktadır.

Gecikme nedendir? Sosyal çevre araştırması sonucunda, Fetö ile bağlantısı olmadığı anlaşılan birçok kişi bulunmaktadır. Öyleyse iadeler niye gecikmektedir? Sonucun Sayın Yılmaz'ın önünde olduğu bilinmektedir. İmzalanmaması anlaşılır değildir.

 Gerçekte Fetö ile ilgisi olmayanlar aylardır beklemektedir.

Sayın Yılmaz yargı kararları ve araştırma sonuçlarına güvenmelidir. Bunca araştırmaya rağmen, boşuna beklemek anlamsız olduğu kadar yıpratıcıdır. Sayın Yılmaz'a yakışan ciddi araştırmalara dayanan bu sonuçlara saygı duyarak, bir an önce imzalamak ve birçok kişinin ıstırabına son vermektir."öğretmenlerhaber

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor