erkek protez saçthemeforest temaları

MEB görevden alınan öğretmen çocuklarına duyuru yayınladı

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra açığa alınan ve ceza evlerine düşen öğretmen çocuklarını yakından ilgilendiren haberimiz var. Milli Eğitim Bakanlığı, açıkta bekleyen öğretmenlerin çocuklarının Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı başvurusuyla ilgili bir duyuru yayımladı.

MEB görevden alınan öğretmen çocuklarına duyuru yayınladı
12 Nisan 2017 - 15:17 - Güncelleme: 12 Nisan 2017 - 21:06

MEB bünyesinde görev yapmakta olan öğretmenlerin çocukları, bursluluk sınavına başvurduklarında "öğretmen çocuğu" olarak sayılmakta ve bursluluk sınavı sonucunda öğretmen çocuklarına ek bir kontenjan tanınmaktadır.

 Bakanlık, bu süreçte açığa alınan ve hala göreve iade edilmeyen öğretmenlerin çocuklarının bursluluk sınavında "öğretmen çocuğu" olarak sayılabilmesi için e-okul sisteminde bir düzenleme yaptı.

Yapılan düzenlemeyle birlikte açığa alınan öğretmenlerin çocukları bursluluk sınavı başvurusunda bulunduklarında yine öğretmen çocuğu olarak sayılacak ve kontenjan kapsamında değerlendirilecekler.

İŞTE MEB'DEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNDERİLEN MESAJ

 "Sayın Yetkili,

Açığa alınan MEB personellerinin çocuklarının,  parasız yatılılık başvurularında   'öğretmen çocuğu' diye başvuru yapabilmesi için e-okul sisteminde güncelleme yapılmıştır.

 Açığa alınan öğretmen çocukları da PYBS başvurularında 'öğretmen çocuğu' olarak başvuru yapabilecektir. Konunun ivedi bir şekilde okullara duyurulması gerekmektedir."

 

www.kamusalhaberler.com

Bu haber 44227 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort