MEB görevden alınan öğretmen çocuklarına duyuru yayınladı

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra açığa alınan ve ceza evlerine düşen öğretmen çocuklarını yakından ilgilendiren haberimiz var. Milli Eğitim Bakanlığı, açıkta bekleyen öğretmenlerin çocuklarının Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı başvurusuyla ilgili bir duyuru yayımladı.

12 Nisan 2017 - 15:17 - Güncelleme: 12 Nisan 2017 - 21:06

MEB bünyesinde görev yapmakta olan öğretmenlerin çocukları, bursluluk sınavına başvurduklarında "öğretmen çocuğu" olarak sayılmakta ve bursluluk sınavı sonucunda öğretmen çocuklarına ek bir kontenjan tanınmaktadır.

 Bakanlık, bu süreçte açığa alınan ve hala göreve iade edilmeyen öğretmenlerin çocuklarının bursluluk sınavında "öğretmen çocuğu" olarak sayılabilmesi için e-okul sisteminde bir düzenleme yaptı.

Yapılan düzenlemeyle birlikte açığa alınan öğretmenlerin çocukları bursluluk sınavı başvurusunda bulunduklarında yine öğretmen çocuğu olarak sayılacak ve kontenjan kapsamında değerlendirilecekler.

İŞTE MEB'DEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNDERİLEN MESAJ

 "Sayın Yetkili,

Açığa alınan MEB personellerinin çocuklarının,  parasız yatılılık başvurularında   'öğretmen çocuğu' diye başvuru yapabilmesi için e-okul sisteminde güncelleme yapılmıştır.

 Açığa alınan öğretmen çocukları da PYBS başvurularında 'öğretmen çocuğu' olarak başvuru yapabilecektir. Konunun ivedi bir şekilde okullara duyurulması gerekmektedir."

 

www.kamusalhaberler.com


YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Ahmet
  6 ay önce
  Meslek lisesi bölümlerinde kalıplaşmalar olduğunu düşünmekteyim.Bu nefenle 2017 haziran da il içi rotosyonların mutlaka yapılmasını görüş ve önerilerinize sunarım.
 • Yusuf ATMACA
  7 ay önce
  İhraç edilenler daha önemli. Daha çok mağdur.
 • ihraç öğretmen
  7 ay önce
  Açık ile ihraç arasındaki farkı bilmiyorsanız Sitenin adını değiştirin. Aslında siteyi kapatmanız daha hayırlı
 • nursel
  7 ay önce
  İhraçların çocuklarının durumu ne
 • mağdur
  7 ay önce
  Ihrac ile açığa alinmayi ayirt edemeyen eğitimciler bravo!!!!!!
 • fuat cicek
  7 ay önce
  Ihrac olanlar geri göreve geri dönünce kayıpokan bu hakkının hesabıni da soracağiz hukuk önünde.keyfi idari tasarruf neymiş görüşülecek .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak  
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak