MEB Görevde Yükselme Atamalarında Şaibe İddiası

AND-SEN :"MEB Görevde Yükselme Atama Sonuçlarına Şaibemi Bulaştı?" iddiasında bulundu.

02 Mart 2016 - 11:22

AND-SEN :"MEB Görevde Yükselme Atama Sonuçlarına Şaibemi Bulaştı?" iddiasında bulundu.
Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Şeflik ve memurluk için görevde yükselme sınavı açmış ve binlerce eğitim çalışanları gecesini gündüzüne katarak bu sınava çalışmış ve sınavda başarılı olanlar için 16-23 Şubat 2016 tarihleri arasında başvuru ekranı açılarak tercihleri alınmış ve 29 Şubat 2016 tarihinde ise başvuru sonucu atanmaya hak kazananların açıklanacağı kamuoyuna duyurulmuş ve atama başvuru kılavuzunda bu husus belirtilmiştir. Fakat belirtilen tarihin üstünden 2 gün geçmesine rağmen sonuçlar halen açıklanmamış ve konuyla ilgili olarak Bakanlığı aradığımızda ise başvurularla ilgili bazı sorunların olduğu, bazı başvuru sahiplerinden dilekçe istenmek zorunda kalındığı ve bazı müracaat sahiplerinin ise özlük bilgilerinde yanlışlıklar olduğu ve bu sebeplerden dolayı sonuçların açıklanamadığı bilgisi verilmiştir.
Bilindiği üzere bu tür işler asla çocuk oyuncağı değildir ve bu tür oluşabilecek bütün aksaklıkların önlemi daha önceden alınması gerekmektedir. Kaldıki müracaattan kaynaklanan hata ve eksiklikler başvuru sahibine ait olup, bütün bunlardan dolayı atama tercihi yapanların hepsinin adeta cezalandırılırcasına bekletilmesi asla doğru bir işlem değildir.
Ayrıca; Konuyla ilgili olarak Meb ne bir açıklama yapmış nede gecikmenin sebebini resmi sitesinden duyurmuştur. Bütün bu gelişmeler doğrultusunda herkesin kafasında acaba bu sınavlarada mı şaibe bulaştı sorusunun doğmasına sebep olmuştur.
Bilindiği üzere Meb’in daha önce yaptığı Şube Müdürleri atamasında çok büyük şaibeler oluşmuş, konu yargıya taşınarak şube müdürleri atamaları iptal edilmiştir.
Meb’in konuyla ilgili derhal bir açıklama yapması ve oluşan ve dahada oluşabilecek şaibeleri önlemesi kaçınılmaz bir hal almıştır.
Sendikamız konunun sonuna kadar takipçisi olacak ve her hangi bir mağduriyetin oluşmaması için tüm gücüyle bu konu hakkında çalışmalarına devam edecektir.

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SİTEYE ÜYE OL BİLGİ ÖDEV ŞİİR VB. PAYLAŞ, SOHBET ET 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"