MEB'e sözleşmeli öğretmenlik çağrısı yapıldı

MEB sözleşmeli öğretmenlik konusunda da çağrıda bulundu. İşte o açıklama.

02 Eylül 2017 - 23:39 - Güncelleme: 03 Eylül 2017 - 00:05

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan bir son dakika açıklaması geldi. Koncuk yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının 2. mazeret tayini hakkı vermesini olumlu bir gelişme olarak karşıladıklarını dile getirdi ve sıradaki halledilmesi gereken sorunun sözleşmeli çğretmenlik olduğunu söyledi. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk şu ifadelere yer verdi: “MEB 2. İl dışı, il içi ve dışı özür tayinleri ve alan değişikliği konularında açıklama yaptı.

Hayırlı olsun MEB'in bu açıklaması beklenen ve sevindirici bir açıklamadır. Bu açıklamada alan değişikliği konusu uzun zamandır beklenmekteydi. MEB'in açıklamasında yer alan 2. İl dışı, il içi ve iller arası yer değiştirme önemli bir gelişmedir ve binlerce öğretmenin mutluluğudur. MEB'in bu açıklamasının, bugünü büyük bir istek ve merakla bekleyen arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sonuçları da güzel olsun. MEB'in açıklamasında unutulan bir kesim ise sözleşmeli öğretmenlerdir. MEB'den artık bu konuda da beklenen adımı atmasını ısrarla istiyoruz. İsteğe bağlı 2. İl dışı konusu yazıdan anlaşılmamaktadır. MEB Sayın Yusuf Tekin'in açıklamasını da dikkate alarak bu durumu açıklığa kavuşturmalıdır. Gerek özür gerekse isteğe bağlı 2. İl dışı yer değiştirme talebi birlikte alınmalıdır. İsteğe bağlı 2. İl dışının eksikliği kabul edilemez. Şuan konuştuğum MEB yetkilileri isteğe bağlı 2. İl dışını da yapacaklarını söylemişlerdir. Mağdurlar adına teşekkür ediyorum.”
 

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


Ağustos 10 bin öğretmen atama branş dağılımı (tahmini)
 10 bin öğretmen atama en şanslı branşlar

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aşsssss
    2 ay önce
    Alan değişikliği niye yapılıyor bunun geçerli bir nedeni varmı Allah aşkına Sınıf öğretmeni mezunu ne işi var fen bilimleri dersine girmeye eğitim sistemi nin düştüğü duruma bak Allah akıl fikir versin Hangi alanda öğretmene ihtiyaç varsa al kardeşim dışarda binlerce öğretmen mezunu var
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları