MEB'e kripto FETÖ'cüler uyarısı

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN sosyal medya hesabından MEB ve bakanlık içerisinde bulunan kripto FETÖ'cüşerle ilgili açıklamalarda bulundu...

MEB'e kripto FETÖ'cüler uyarısı
23 Nisan 2018 - 23:44

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. 

Temenni ve talep ediyorum ki, 24 Haziran seçimine giderken çalışma hayatımız MÜLAKAT belasından kurtulur. Çünkü, başta uygulayıcılar olmak üzere, herkes biliyor ki, mülakat düzeni marifetiyle yıllardır çatır çatır KUL HAKKI yenmekte!


Nitekim bunun son örneğini de 14 Nisan’da başlayan öğretmen mülakatlarında yaşayacaktık. Basına yansıdığı şekliyle, sayın Bakanın ve sayın müsteşarın iradesini yok sayan bir bürokratın komisyonlara müdahalesiyle yaşanacak rezillik, sayın İsmet Yılmaz’ın son andaki müdahalesiyle önlendi.


Öğretmen adaylarımızın mülakat komisyonlarında haklarının gasp edilmesine müsaade etmeyen Sayın İsmet Yılmaz’a teşekkür ediyor ve aynı hassasiyeti, geçen yıllarda çok büyük ahlaksızlıklara zemin yapılan, YÖNETİCİ ATAMA MÜLAKATLARINDA da beklediğimizi ifade ediyorum.


Ülkemizin neredeyse tamamında MEB teşkilatlarını yöneten bürokratları ESİR almış olan sendika ve cemiyet görünümlü çetelerin, yine ellerinde listelerle ulufe dağıttığı, tehdit ve tekliflerle çalışanları baskı altına alma gayretinde oldukları duyumlarını alıyoruz.


MEB artık kendine çeki düzen vermelidir. Başta sayın Bakan olmak üzere, kurumu yöneten bürokratlar, taşra teşkilatını işgal etmiş olan bu çetelere müdahale etmelidir. Bu ayıplı ve utanç verici durumdan MEB artık kurtarılmalıdır. Kurumumuzun her kademesinde liyakatin esas alınması sağlanmalıdır.


Buradan ilan ediyorum: Ülkemizin milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu ve devletimizin bekasına yönelik tehdit ve saldırılar karşısında milletimizin tam bir mutabakatla yek vücut olduğu bu dönemde kamuda ayrımcılığa devam eden bürokratlar KRİPTO FETÖCÜDÜR!


Sayın İsmet Yılmaz’ın yönetici atama mülakatlarını da titizlikle takip etmesi ve yıllardır süre gelen gayri ahlaki tutum ve tasarruflara bu kez engel olması elzemdir. Çünkü, tüm bu ikazlara rağmen, bundan sonra yaşanacak tüm hak gaspları ve ayrımcılığın sorumlusu doğal olarak sayın Bakan ve MEB bürokrasisi olacaktır.


Ayrıca “MEB’de FETÖ mücadelesi tamamlandı” diyen Müsteşar Sn Yusuf TEKİN’in de mülakat sürecini yakınen takip etmesi ve bu süreçte ayrımcı ve ötekileştirici tasarruflarıyla MEB’i sabote eden yandaş kayırmacı KRİPTO FETÖCÜLER hakkında gereğini yapması gereklidir.
Takip ediyoruz!


Bu haber 2141 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort