MEB duyurdu: Geçici öğretmen ataması yapılacak

Geçici Öğretmen Ataması Yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı pictes projesi kapsamında yeni geçici öğretmen ataması yapacak. İşte haber detayları.

15 Kasım 2017 - 19:18 - Güncelleme: 15 Kasım 2017 - 23:26

Geçici Öğretmen Ataması Yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı pictes projesi kapsamında yeni geçici öğretmen ataması yapacak.

İlgili Duyuru: GEÇİCİ SÜRELİ TÜRKÇE ÖĞRETİCİ, ARAPÇA ÖĞRETİCİ ve REHBERLİK DANIŞMANI ALIMINA İLİŞKİN DUYURU

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


 “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi’’ (PICTES) kapsamında Suriyeli öğrencilere proje illerindeki okul ve kurumlarda (geçici eğitim merkezleri, halk eğitim merkezleri vb.) Türkçe öğretmek amacıyla “Türkçe Öğretici”; Arapça öğretmek amacıyla ‘’Arapça Öğretici’’; rehberlik hizmetlerini yürütmek amacıyla da "Rehberlik Danışmanı” olarak geçici süreli eğitim personeli istihdam edilecektir. Proje kapsamında istihdam edilecek geçici süreli eğitim personeli, ihtiyaç bulunan proje illerindeki okullar ile geçici eğitim merkezleri (GEM) veya diğer eğitim kurumlarındaki (halk eğitim merkezi gibi) açık kontenjanlara, Bakanlığımız 2017 yılında yapılan Sözleşmeli Öğretmen Atama mülakatına giren ancak ataması yapılmayan Türkçe öğretmenliği, Arapça öğretmenliği ile Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik branşındaki yedek adaylardan mülakat puanları üstünlüğüne göre (Mülakat puanları eşit olması durumunda KPSS puanları dikkate alınacaktır.[1]) yerleştirme yapılacaktır. Tercihler, 15-20 Kasım 2017 tarihleri arasında proje resmî internet sitesi adresinden görev yapılmak istenen okul veya kurumlar seçilerek yapılacaktır. Posta veya başka bir yolla başvuru kabul edilmeyecektir.

TANIMLAR Genel Müdürlük : Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Proje/PICTES :Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi, İdare :Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi Proje Yönetim Merkezi, Geçici Süreli Öğretici: Proje kapsamında geçici koruma altındaki Suriyeli öğrencilere eğitim kurumlarında Türkçe öğretmek için geçici süreli istihdam edilecek eğitim personeli, Türkçe Öğretici : Proje kapsamında Geçici Koruma Altındaki Suriyeli öğrencilere eğitim kurumlarında Türkçe öğretmek için geçici süreli istihdam edilecek eğitim personeli, Arapça Öğretici : Proje kapsamında geçici koruma altındaki Suriyeli öğrencilere eğitim kurumlarında Arapça öğretmek için geçici süreli istihdam edilecek eğitim personeli, Rehberlik Danışmanı: Proje kapsamında Geçici Koruma Altındaki Suriyeli öğrencilere eğitim kurumlarında Rehberlik hizmeti vermek üzere geçici süreli istihdam edilecek eğitim personeli, GEM : Geçici Eğitim Merkezi, HEM : Halk Eğitim Merkezini ifade eder.

GENEL ŞARTLAR Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1.2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 09.2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edinim ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, İlgili mevzuat hükümleri çerçevesinde “Öğretmenlik” mesleğini yerine getirmeye engel bir durumu bulunmamak, Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı, görevden uzaklaştırmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, Askerlik hizmetini tamamlamış, askerlik görevini 1 yıl erteletmiş veya bu hizmetten muaf olmak, Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak. 1.8. FETÖ/PDY veya herhangi bir bölücü terör örgütü ile irtibatı veya ilişkisi olmamak; yapılan soruşturmalarda yer almamak; adli veya idari ceza almamış olmak; özel öğretim kurumlarından çalışanlardan lisansı iptal edilmemiş ve herhangi bir disiplin soruşturması sonucu ile bu suçlardan ceza almamış olmak,; KHK cezası ile ihraç edilmemiş olmak;

OHAL, Anayasa Mahkemesi Genel Kurulunun 04.08.2016 Tarih ve 2016/6 Değişik İş Esas, 2016/12 Karar Sayılı kararı, Yargıtay 16. Ceza Dairesinin 2015/3 Esas, 2017/3 Karar Sayılı Kararlarının, atamalarda ve atamaların yapılmasından sonra meydana gelecek durumların göz önünde bulundurulacağının kabul edileceğinin bilincinde olmak. 1.9. Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu bulunmamak.

ÖZEL ŞARTLAR 2.1. Geçici Süreli Türkçe Öğreticiler 2.1.1. Bakanlığımız Sözleşmeli Öğretmen Atama Mülakatına girmiş ancak ataması yapılmamış olmak, 2.1.2. Bakanlığımız Sözleşmeli Öğretmen Atama mülakatından en az 60 puan almış olmak, 2.1.3. Üniversitelerin dört yıllık lisans öğretimi yapan eğitim fakültelerinin Türkçe Öğretmenliği alan mezunu olmak, 2.1.4. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yükseköğrenimlerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak. 2.2. Geçici Süreli Arapça Öğreticiler 2.2.1. Bakanlığımız Sözleşmeli Öğretmen Atama Mülakatına girmiş ancak ataması yapılmamış olmak, 2.2.2. Bakanlığımız Sözleşmeli Öğretmen Atama mülakatından en az 60 puan almış olmak, 2.2.3. Üniversitelerin dört yıllık lisans öğretimi yapan Fakültelerin Arapça Öğretmenliği, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü[2], Mütercim-Tercümanlık Bölümü (Arapça)[3] mezunu olmak, 2.2.4. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yükseköğrenimlerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak.

meb personel

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!