MEB destekleme kursları eğitime başlıyor

EBA Kurs Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında 2016-2017 eğitim-öğretim yılı 2. dönem başvuruları başladı. Kaynak: MEB destekleme kursları 2. dönem öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları başladı. Öğretmenler eğitim verebilmek için o kurslara işte böyle başvuracaklar... İşte haberin detayları..

06 Şubat 2017 - 17:54

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2016-2017 destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzuna göre 2. Dönem kurs başvuruları bugünden itibaren alınmaya başlandı ve başvurular 12 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek. Kadrolu, sözleşmeli ve ücretli öğretmenler başvurularını nasıl yapacakları konusunda kısa hatırlatma yapmak istedik.

Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler aynı kapsamda değerlendirilecek başvurular EBA Kurs sistemi üzerinden yapılacak ve başvurularını e-Kurs modülündeki girdikleri dersler ve okul tercihleri doğrultusunda yapabilecekler. Ücretli öğretmenler ise başvurularını e-kurs modülü üzerinde sisteme ilk girdiklerinde oluşturacakları şifre ile başvuru yapacaklar ve sistemden alınacak evrak ile il veya ilçe komisyonlarına yapılacak. Komisyonlar il ve veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak. Kurslarda öğretmen görevlendirilmesi önceliği ise kadrolu veya sözleşmeli öğretmenlerden ilk etapta karşılanacak. İhtiyaç karşılanamaması durumunda ücretli öğretmenlere görev verilebilecek. Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler hafta içi kurs ücretlerini % 100 arttırımlı olarak almaktadırlar. Dolayısıyla 22.66 TL olarak kurs ücretleri 2017 yılı itibarı ile belirlenmektedir. Fakat ücretli öğretmenlerde kurs ücretleri normal ek ders karşılığı olarak verilmekte ve ücret 11.33 TL olarak belirlenmiştir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti