erkek protez saçthemeforest temaları

MEB'den Üniversite Sınavı Açıklaması

Yeni ortaöğretim modeli ile ilgili olarak üniversite sınavları konusundaki değişiklik haberlerinin ardından MEB tarafından açıklama geldi.

MEB'den Üniversite Sınavı Açıklaması
21 Mayıs 2019 - 10:00

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından sunumu yapılan yeni ortaöğretim modeli kapsamında YKS konusunda yaşanan gelişme üzerine YÖK dün bir açıklama yapmış ve kendilerine üniversite sınavı ile ilgili herhangi resmi bir proje bildiriminde bulunulmadığını kamuoyuyla paylaşmıştı. Bunun üzerine bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve YKS ile ilgili değişimin 2024 yılında ortaöğretim tasarımı ile uyumlu olarak ele alınabileceğini ve bu tarihten önce üniversite sınavında herhangi bir değişiklik yapılacağına dair ifade kullanılmadığı belirtildi.

2024 Yılına Kadar Üniversite Sınavında Değişiklik Yok

Dün yeni ortaöğretim modeli ile ilişkili olarak Üniversite sınavlarına dair çıkan bazı haberler üzerine Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tarafından bugün bir açıklama geldi. Açıklamada, Bakan Ziya Selçuk tarafından “Ortaöğretim Tasarımı Tanıtım Toplantısı” çerçevesinde ortaya konulan model ile üniversiteye giriş sınavı arasındaki bağlantıya dikkat çekildiği hatırlatıldı ve ihtiyaç duyulan değişim sürecinin YÖK ile yapılacak olan istişarelerle ilerleyeceğinin ifade edildiği belirtildi. Söz konusu açıklamada yükseköğretim kurumları sınavı ile ilgili olarak yapılacak değişikliğin ancak en erken 2024 yılında ortaöğretim tasarımına uyumlu olarak ele alınabileceğinin açıkça vurgulanmış olduğuna işaret edildi ve bu tarihten önce üniversite sınavında değişiklik yapılacağına dair bir ifadenin kullanılmadığı hatırlatıldı.

Bu haber 811 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort