MEB'den "Ücretli öğretmene zam" Haberine İlişkin Açıklama!

MEB tarafından ücretli öğretmenler ile ilgili habere ilişkin olarak açıklama yapıldı.

MEB'den "Ücretli öğretmene zam" Haberine İlişkin Açıklama!
10 Temmuz 2019 - 11:41

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ücretli öğretmenler ile ilgili iki aşamalı bir çalışma yürütüldüğünü ve ders ücretlerindeki düzenlemelerin ekonomideki gelişmelere bağlı olarak yapılacağını belirttiği kaydedildi.

Bir televizyon kanalında yayınlanan programa konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bakanlığın çalışmaları hakkında bilgiler vermişti. Söz konusu programda ücretli öğretmenlerin aldıkları maaşlar ve statüleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Selçuk'un açıklamalarına atıfta bulunan bir gazete, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un “Burada maaşlarda ciddi artış olacak.” şeklinde bir ifade kullandığını haberinde paylaşmıştı. Bu habere ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yapma gereği duydu.

Basında çıkan “Ücretli öğretmene zam” haberlerine ilişkin olarak açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, Bakan Selçuk'un konuyla ilgili değerlendirmelerine atıfta bulundu. Bugün bir gazetede yayınlanan “Ücretli öğretmene zam” haberi ile ilgili olarak ücretli öğretmenlere ilişkin 2 aşamalı bir çalışma yürütüldüğünü belirten Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ders ücretlerindeki düzenlemelerin ekonomideki gelişmelere bağlı olarak yapılacağı bilgisini vermişti.

Bu haber 1691 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zeynep Ergün
    2 yıl önce
    Emeklilik yaşı gelmiş öğretmenlerin emekli edilmesini sizlerden rica ediyorum..Emeklilik yaşıma az kaldı.Emekliliği gelmiş öğretmenlerin emekli olmalarını beklemekten kadroya geçemeden özel sektörlerden neredeyse emekli olacağım. Lütfen sesimizi duyun lütfen..