MEB'den Telafi Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı sınır illerinde eğitim süreçlerini bütüncül bir şekilde takip edilmesi için koordinasyon kurulu kurdu.

MEB'den Telafi Eğitimi
15 Ekim 2019 - 17:50

Bölgede görev yapan eğitim yöneticilerinin bu yıl ilk defa uygulanacak olan 18-22 Kasım 2019 tarihlerinde olacak ara tatilde bölgedeki öğrencilere hızlandırılmış eğitime alınmasını önerdikleri öğrenildi. Koordinasyon kurulunun bu konuda henüz alınmış bir kararı yok. Ancak operasyon nedeni ile okullarına gidemeyen tüm öğrencilere telafi eğitimi konusunda görüş birliğine varıldığı öğrenildi.

Suriye’de olası bir askeri müdahalede sınır komşusu olan Şanlıurfa, Kilis, Hatay ve Gaziantep illerinde bulunan eğitim yöneticilerinin, öğretmenlerin ve öğrencilerin ne yapmaları gerektiği ile ilgili hiçbir hazırlıklarının olmadığı geçen haftalarda ortaya çıkmıştı. Sınır ötesi müdahaleden bir gün sonra Milli Eğitim Bakanlığı hızlı bir şekilde okulları tatil etti. Operasyonun yedinci gününde Milli Eğitim Bakanlığı bölgede bulunan 2 milyon öğrencinin okula gidememesi sebebiyle, derslerden geri kalmaması için harekete geçti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran’ın başkanlık ettiği kurulun ilk toplantısı yapıldı. Okulların ara tatile başladığı gün o bölgelerdeki öğrenciler için telafi eğitimi yapılması planlanıyor. 2 milyon öğrenci ve 200 bine yakın öğretmeni alakadar eden bu düzenleme için yerel sendika temsilcileri ve eğitim yöneticilerinin görüşleri de alınacak.

Bölgede bulunan öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan operasyon bölgesinde okula gidemeyen öğrenciler için hızlandırılmış eğitime alınması ile alakalı öneri sundukları öğrenildi. Öneri ile ilgili henüz net bir bilginin olmadığı da kaydedildi.

 

Bu haber 935 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort