MEB'den Sözleşmeli Öğretmen Sağlık Mazereti (özrü) atama açıklaması ve dilekçe örneği

Milli Eğitim Bakanlığı, özür grubu atamalarında sağlık özrü hakkı verilen sözleşmeli öğretmenlere ilişkin bir açıklama yayınladı. Sağlık mazereti tayini isteyecek öğretmenlerle ilgili dilekçe örneği de haberimizde yer alıyor.

19 Ağustos 2018 - 13:38

Milli Eğitim Bakanlığı sağlık özrü nedeni ile mazeret tayini isteyecek öğretmenlere ilişkin açıklama yayınladı. MEB tarafından yapılan açıklama şöyle:

Sözleşmeli öğretmenler 27 Ağustos 2018 tarihinden itibaren en geç 31 Ağustos 2018 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda yer alan dilekçe ve ekleri (Sağlık kurulu raporu, Vukuatlı nüfus kayıt örneği) ile birlikte şahsen veya bir yakını aracılığıyla sağlık mazeretine bağlı olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Sözleşmeli öğretmenler 27 Ağustos 2018 tarihinden itibaren en geç 31 Ağustos 2018 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda yer alan dilekçe ve ekleri (Sağlık kurulu raporu, Vukuatlı nüfus kayıt örneği) ile birlikte şahsen veya bir yakını aracılığıyla sağlık mazeretine bağlı olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Personel Genel Müdürlüğü Başvuru Dilekçesi İçin Tıklayınız

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • gulhan ata
    1 ay önce
    Yeni Bakandan ümitli değilim neden derseniz ben 5 meb bakani hatirliyorum her gelende sorunlar ortadan kalkacak geçmişi çok iyi diye haberler yapılıyor ancak düzelme olmuyor.Liselere giris sınavından tutunda mülakatlara oradan tutunda sözleşmeli köleliğe kadar bu kadar yanlış strateji nasıl üretilebiliyor pes doğrusu.Şu işleri çözmek çok mu zor anlamıyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni zam sistemi belli oldu, eski sistem kaldırıldı, işte yeni zam sistemi
Yeni zam sistemi belli oldu, eski sistem kaldırıldı, işte yeni...
Kars'ta kaybolan Sedanur'un cesedi bulundu... Cesedin üzeri...
Kars'ta kaybolan Sedanur'un cesedi bulundu... Cesedin üzeri...