MEB'den Son Dakika Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önemli bir duyur yayınladı. Bakanlık tarafından yapılan duyuruya göre, Özel eğitim mesleki eğitim merkezi ve/veya Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesindeki okullarda özel eğitim mesleki eğitim merkezi programlarının uygulandığı özel eğitim sınıflarını tamamlayan öğrenciler için düzenlenecek öğrenim belgesi yenilendi.

MEB'den Son Dakika Duyurusu
18 Haziran 2018 - 20:25

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önemli bir duyur yayınladı. Bakanlık tarafından yapılan duyuruya göre, Özel eğitim mesleki eğitim merkezi ve/veya Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesindeki okullarda özel eğitim mesleki eğitim merkezi programlarının uygulandığı özel eğitim sınıflarını tamamlayan öğrenciler için düzenlenecek öğrenim belgesi yenilendi.

Özel eğitim mesleki eğitim merkezi ve/veya Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesindeki okullarda özel eğitim mesleki eğitim merkezi programlarının uygulandığı özel eğitim sınıflarını tamamlayan öğrenciler için düzenlenecek öğrenim belgesi yenilendi.

Bu kapsamda özel eğitim sınıflarında eğitim alan öğrenciler için alan/dal bilgisinin Genel Müdürlüğümüze bildirilmesi önem arz etmektedir. Söz konusu öğrenciler için düzenlenecek öğrenim belgelerinde alan/dal bilgisinin yer alabilmesi için Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde bu programların uygulandığı özel eğitim sınıfları bulunan okul müdürlükleri tarafından 19.06.2018 tarihi mesai bitimine kadar yapılacak iş ve işlemler ekteki dosyada yer almaktadır.

Açıklama: Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce alınan 14.06.2018 tarih ve 11700769 sayılı Makam Olur’una istinaden özel eğitim mesleki eğitim merkezi programından mezun olan öğrenciler için düzenlenecek öğrenim belgesinde alan/dal bilgisine de yer verilecektir. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar bünyesinde hafif düzeyde zihinsel yetersizliği veya hafif düzeyde otizmi olan bireylere eğitim vermek üzere açılmış olan ve özel eğitim mesleki eğitim merkezi (okulu) programı uygulanan özel eğitim sınıflarında okutulan meslek alanı ve dalının e-Okul Sistemine tanımlanmasına ihtiyaç duyulmakta olup söz konusu işlemler Genel Müdürlüğümüzce yapılacaktır.
Bunun için mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurumlarında açık olan ve özel eğitim sınıflarında okutulan meslek alanı ve dalına ilişkin bilginin Genel Müdürlüğümüze iletilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda özel eğitim sınıflarında okutulan alan ve dal bilgisinin 19.06.2018 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki tabloya işlenerek oer_kaynastirma@meb.gov.tr adresine gönderiniz. Okulun Adı:   İli/İlçesi: Kurum Kodu:   ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ PROGRAMI UYGULAYAN ÖZEL EĞİTİM SINIFLARININ MESLEK ALANLARI VE DALLARI Alan Adı Dal Adı Açılış Tarihi Bakanlık Onay sayısı Bilişim Teknolojileri Bilgisayar Teknik Servisi     Web Programcılığı     Büro Yönetimi Büro Elemanı     El sanatları Dekoratif El Sanatları     Dekoratif Ev Tekstili     El Dokuma     Gıda Teknolojisi Gıda İşleme     Giyim Üretim Teknolojisi Deri Giyim     Erkek Terziliği     Hazır Giyim Model Makineciliği     Kadın Terziliği     Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri Saç Bakımı     Cilt Bakımı     Makyaj     İnşaat Teknolojisi Ahşap Kaplama     Doğrama Montajı     Seramik ve Karo Kaplama     Sıvacılık     Tuğla Duvarcılık     Yapıda Dekorasyon     Yapıda Yalıtım     Kimya Teknolojisi Kolonya Üretimi     Sabun Üretimi     Mum Üretimi     Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Ön Büro     Kat Hizmetleri     Matbaa Teknolojisi Alternatif Baskılar     Ambalaj- Kartonaj     Ciltleme     Serigrafi Baskı     Tampon Baskı     Metal Teknolojisi Metal Şekillendirme     Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Mobilya Süsleme Sanatları      Mobilya ve İç Mekan Teknolojisi     Motorlu Araçlar Teknolojisi Otomotiv Boyacılığı     Otomotiv Elektromekanikerlik     Seramik ve Cam Teknolojisi Çinicilik     Dekoratif Cam Boyama     Serbest Seramik Şekillendirme     Sır Üstü Dekorlama     Tarım Bahçe Bitkileri     Perzaj     Süs Bitkileri     Tarla Bitkileri     Tekstil Teknolojisi Dokuma Desinatörlüğü     Tekstil Baskı ve Desen      Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Yapıda Tesisat Sistemleri     Yiyecek İçecek Hizmetleri Bulaşık     Mutfak     Servis    

Bu haber 3239 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort