erkek protez saçthemeforest temaları

MEB'den Okullara "Ramazan Ayı" Talimatları

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ramazan ayında yapılacaklar kapsamında okullara “Şehr-i Ramazan Etkinlikleri” talimatları gönderdiği öğrenildi.

MEB'den Okullara "Ramazan Ayı" Talimatları
11 Mayıs 2019 - 10:31

MEB, okullara gönderdiği “Şehr-i Ramazan Etkinlikleri” kapsamında müftülükler ile işbirliğine gidilerek iftar ve mukabele programları düzenlenmesi, öğrencilerin toplu olarak camiye götürmesi, veliler için etkinlikler düzenlenmesi ve diğer sivil toplum kuruluşlarının dini etkinliklerine katılımda bulunması istendi.

Öğrencilerden Ramazan Günlüğü Tutulması İstendi

Okullardan ayrıca öğrenciler tarafından Ramazan günlüğü tutulmasını isteyen MEB, bu ay içerisinde yapılan ibadetler, iyilikler, anı ve diğer etkinliklerin not alınarak kaydedilmesi istendi. MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda, Ramazan ayı içerisinde yapılacak etkinlikler ile ilgili talimatlar verildi.

Dini Vakıf ve Dernekler İle İşbirliği İstendi

Ayrıca imam hatip okullarındaki öğrencilere yönelik taleplerde de bulunulan Milli Eğitim Bakanlığı, etkinlikleri 3 kategoride olmak üzere okul içi, çevre ve velilere yönelik okul dışı ve sosyal sorumluluk faaliyetleri şeklinde planladı. Etkinlikler kapsamında iftar ve mukabele programları, konferanslar, sergi, geziler ve okuma programları düzenlenmesi istendi. MEB ayrıca etkinliklerin düzenlenmesi konusunda okulların Türk Diyanet Vakfı, il ve ilçe müftülükleri, Kur'an kursları, okul aile birlikleri, STK ve belediyeler, koruma dernek ve vakıfları ile işbirliği yapmasını istendi.

Bu haber 2415 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort