MEB'den öğretmenlere Zümre Toplantı Uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenleri uyardı. bakanlık öğretmenler için gönderdiği yazıda zümre öğretmenler kurulunun işlerliğini ele alarak her öğretmen için şu uyarıyı yaptı.

21 Kasım 2016 - 13:47 - Güncelleme: 21 Kasım 2016 - 13:53

MEB'in okullara gönderdiği Zümre Öğretmenler Kurulu uyarı yazısı şöyle;

MEB, okullara gönderdiği yazıda zümre öğretmenler kurullarının işlerliğine dair önemli uyarılarda bulundu!  
Sayı: 83203306-10.03-E.12718760 Konu:
 Zümre Öğretmenler Kurulları İlgi: 
a) Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliği 
b) Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 
c) Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Bölgeleri ve Eğitim Kurulları Yönergesi Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel eğitim kurumlarında yürüyülen eğitim ve öğretim faaliyetlerinin planlanması e uygulanmasında en kritik role sahip eğitim çalışanı öğretmenlerimizdir. Okullarımızın kuruluş amacına uygun eğitim faaliyetlerini gerçekleştirerek çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında öğretmenin yüksek sorumluluk bilinci ile görevini ifa etmesinin önemi açıktır. 
Bu kapsamda ilgi (a) Yönetmeliğin 111 inci maddesinde "Zümre öğretmenler kurulu", 112 nci maddesinde "Okul zümre başlanları kurulu", 113 üncü maddesinde "İlçe zümre başkanları kurulları" ve 114 üncü maddesinde de "İl zümre başkanları kurulları"na, bu kurulların oluşumu ve görevlerine; aynı şekilde ilgi (b) yönetmeliğin 35 inci maddesinde "Zümre öğretmenler kuruluna", ilgi (c) Yönetmeliğinin 16 ncı maddesinde de "Eğitim Bölgesi Zümre Başkanları Kurulunun Oluşumu ve Görevleri"ne yer verilmiştir. 
Bu nedenle yukarıda sözü edilen mevzuat hükümleri ile belirtilen kurulların oluşturulması, süresi içinde toplanılmasının sağlanması, alınacak kararların uygulanmasına yönelik iş ve işlemlerde fonksiyonlarını yerine getirecek işlevi görmesi ve dolayısıyla eğitim ve öğretimin niteliğinin geliştirilerek öğrenci başarısının artırılmasının izlenme ve değerlendirme çalışmaları ile takip edilmesi gerekmektedir.
Bu çerçevede sözü edilen kurulların oluşumu, görevleri ve işlevsel hale getirilmesine yönelik varsa öneriler ile yapılan çalışmaların en geç 30/12/2016 tarihine kadar il zümre başkanları kurulu raporu olarak Bakanlığımıza gönderilmesi hususunda 
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
 Emre Türk 
Bakan a. 
Genel Müdür

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

2017 ŞUBAR 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası