erkek protez saçthemeforest temaları

MEB'den Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı 16- 20 Mart tarihleri arasında öğretmenlerin meslekle ilgili çalışmalarını yapmış sayarak 15 saat ek ders ücretlerinin ödeneceğini duyurdu

MEB'den Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Açıklaması
14 Mart 2020 - 08:40

    Milli Eğitim Bakanlığı 16- 20 Mart tarihleri arasında öğretmenlerin meslekle ilgili çalışmalarını yapmış sayarak 15 saat ek ders ücretlerinin ödeneceğini duyurdu.
  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere gönderilen genelgede 16- 20 Mart’ta meslekle ilgili çalışmaların yapılmış olacağı yer aldı. Öğretmenlerin bu tarihler arasında çalışmalarını yapmış olmasından kaynaklı ek ders ücretleri ödemesi de gerçekleşecek. MEB Personel Genel Müdürlüğünce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzası ile genelge tüm illere gönderildi.
Corono Virüs Salgınından Kaynaklı Tatil
  Bakanlık tarafından tüm illere gönderilen genelgede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündeme gelen corona virüs tedbirlerinden dolayı bazı tedbirlerin alındığı hatırlatıldı. 6- 10 Nisan tarihleri arasında uygulanacak olan ara tatilin 16- 20 Mart tarihleri arasında uygulanması bu bağlamda alınan kararlar arasında yer aldı.
  Ara tatilin 12- 20 Mart tarihleri arasında uygulanmasının ardından 23- 27 Mart tarihleri arasında ise uzaktan eğitim ile eğitim öğretim devam edecek.  Süreç içinde corona virüs tatili içinde örgün ve yaygın eğitim kurumları yer alıyor. Bu eğitim kurumlarında görevli olarak bulunan yönetici ve öğretmenler için ise genel idari izin verilecek. MEB yönetici ve öğretmenler için süreçte tatilde ek ders ücretlerinin 15 saat olarak ödeneceğini belirtti. Konu ile ilgili mevzuata göre bir eğitim öğretim yılında 4 haftayı geçmemek kaydıyla ek ders ücreti ödenecek.
 
 
Bu haber 4480 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Şişli Eskort