MEB'den öğretmenlere ek ders ücreti açıklaması geldi

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere beklediği ek ders ücreti açıklamasını yaptı.

26 Eylül 2017 - 17:28 - Güncelleme: 26 Eylül 2017 - 22:01

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Sayı: 28892082-869-E.10772739
Konu: Ders Görevi 14.07.2017
KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİNE (İl Milli Eğitim Müdürlüğü) İlgi:  a) 07.07.2017 tarihli ve 99557137-135.04-E.10427944 sayılı yazımız. b) Milli Eğitim Bakanlığının 27.02.2007 tarihli ve 2007/19 sayılı Genelgesi İliniz Dulkadiroğlu İl Milli Eğitim Müdürlüğünce eğitim kurumlarında görev yapan müdür yardımcılarının, kadrolarının bulunduğu eğitim kurumu dışında başka eğitim kurumlarında açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında ders okutup okutamayacakları ile yaz döneminde açılacak olan destekleme ve yetiştirme kurslarının ders saati sayılarında tereddüte düşüldüğüne ilişkin ilgi (a) yazı ve eki incelenmiştir.
Bilindiği gibi, daha önce bir örneği de Valiliğinize gönderilen ilgi (b) Genelgenin 2'nci sırasında; ''...Buna göre, ders bütünlüğü de dikkate alınarak örgün ve yaygın eğitim kurumları müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına haftada 6 saat aylık karşılığı ders görevi verilecek, aylık karşılığı ders görevini dolduran yöneticilere 6 saate kadar da ek ders ücreti karşığı ders görevi verilebilecektir.
Görev yaptıkları kurumların özelliği nedeniyle derse girmeleri mümkün olmayan yöneticier bu kapsam dışında değerlendirilecektir.
Ayrıca, kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda yeterli ders sayısı olmaması gibi nedenlerle aylık karşılığı ders görevini dolduramayan yöneticiler, aylık karşılığı ders görevlerini doldurmaları amacıyla bir başka eğitim kurumunda görevlendirilmeyecektir.'' açıklamasına yer verilmiştir.
Bu çerçevede eğitim kurum yöneticilerinin, kadrolarının bulunduğu eğitim kurumları dışında başka eğitim kurumlarında ders okutmalarının mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir.
Diğer taraftan, yaz döneminde açılacak olan destekleme ve yetiştirme kursların ders saati sayısına ilişkin tereddüt konusunun Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünden sorulması gerekmektedir. Bilgilerinizi rica ederim. 

Ahmet AYTAÇ
Bakan a. Daire Başkanı  

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
Öğretmenlere yeni uygulama


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti