MEB'den öğretmenlere 17 Eylül müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğretmenlere yönelik sevindiren açıklama Twitter üzerinden yapıldı. MEB, öğretmenler tarafından büyük endişeye neden olan kitapların yetişmeyeceği yönündeki beklentilere yönelik açıklama yayınlayarak 17 Eylül'de tüm ders kitaplarının öğrencilerin masasında olacağını duyurdu.

09 Eylül 2018 - 00:45

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih AYHAN twitter hesabından yaptığı açıklama ile veli ve öğrencilerin rahat olmalarını belirterek 18 milyon öğrencinin ders kitaplarının 17 Eylül’de ders zilinin çalmasıyla beraber sıralarda olacağını kamuoyuyla paylaştı.
Son günlerde özellikle öğrencilerin ders kitaplarının zamanda teslim edilemeyeceği yönünde basında çıkan haberler üzerine işin en tepedeki ismi olan MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih AYHAN çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını belirtir nitelikte açıklamada bulundu.

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih AYHAN’ın Twitter’dan yaptığı işte o açıklama ;


Ders kitaplarının basım ve dağıtım sürecinin planlandığı gibi devam ettiğini söyleyen Genel Müdür Salih AYHAN 18 Milyon öğrencinin ücretsiz ders kitaplarının okulların açıldığı gün olan 17 Eylül’de ders zilinin çalmasıyla beraber sıralarda hazır ve öğrencileri bekliyor olacağını ifade etti.
Kaynak:Kamugündemi

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Yasin Bereket
  1 hafta önce
  Bir kitap en az 3 sene kullanılsın.Çocuk kitabı aldığı gibi sene sonunda tertemiz,kullanılabilecek halde geri versin okula.Alttan gele öğrenci kullanmaya devam etsin.Biz böyleydik.Müslüman israftan kaçar.
 • halil güneş
  1 hafta önce
  kesinlikle katılıyorum
 • halil güneş
  1 hafta önce
  kesinlikle katılıyorum
 • Zahşde akbulut
  1 hafta önce
  Yazık ya çoğu derslerde kullanılmıyo bazıları hariç Sorulsun öğretmenlere kullanılanlar basılsın Günah bu pahalılıkta
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni zam sistemi belli oldu, eski sistem kaldırıldı, işte yeni zam sistemi
Yeni zam sistemi belli oldu, eski sistem kaldırıldı, işte yeni...
Kars'ta kaybolan Sedanur'un cesedi bulundu... Cesedin üzeri...
Kars'ta kaybolan Sedanur'un cesedi bulundu... Cesedin üzeri...