MEB'den Öğretmenler ve Meslek Lisesi Mezunları İçin Askerlik Önerisi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bir araya gelerek, TBMM gündeminde olan yeni askerlik sistemine ilişkin yasa teklifi hakkında görüştüler.

MEB'den Öğretmenler ve Meslek Lisesi Mezunları İçin Askerlik Önerisi
12 Haziran 2019 - 11:57

TBMM gündeminde olan yeni askerlik sistemine ilişkin yasa teklifini görüşmek üzere bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Bakan Selçuk, yeni lise modelinde önemli bir yer kaplayan meslek liselerinin teşviki için meslek liselerinden mezun olanların iş hayatına kazandırılması konusunda askerlik sürecinde avantaj sağlayacak önerileri gündeme getirdi.

Görüşme Basına Kapalı Olarak Gerçekleşti

Basına kapalı olarak yapılan görüşmede meslek liseleri için ek tercih hakkı ve meslek yüksekokulundan mezun olan öğrencilere yedek astsubaylık yapabilmeleri konularının ele alındığı bilgisi edinildi. Yeni eğitim sistemi kapsamında meslek liselerini iş garantili listeler haline getirmek isteyen Bakan Selçuk'un bu okullardan mezun olacak öğrencilerin başlayacak oldukları iş hayatının askerlik nedeniyle kesintiye uğraması durumunda meydana gelebilecek sorunları Bakan Akar'a aktardığı öğrenildi.

Bakanlık kaynaklarından öğrenildiği kadar Bakan Akar'ın da yasa teklifi ile ilgili yapılması planlanan değişiklikler hakkında Milli Eğitim Bakanı Selçuk'a bilgiler verdiği, hâlihazırda eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin üniversitelerde akademik kariyerine devam eden öğrencilerin ve akademisyenlerin tecil ve yaş sınırlarının görüşmede ele alındığı anlaşıldı.

Bu haber 669 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort