MEB'den Öğretmenler İçin Tayin Dayatması

Farklı okullar ile birleşen liselerde 12 öğretmen norm fazlası çıkarıldı. Bu öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı tayin istedi. Çıkan karar karşısında direnen öğrenciler öğretmenlerin tayinini istemedi. Öğretmenlerine dokunulmamasını isteyen öğrenciler okul bahçesinde toplandı.

MEB'den Öğretmenler İçin Tayin Dayatması
01 Aralık 2019 - 22:32 - Güncelleme: 01 Aralık 2019 - 22:41

İstanbul Kadıköy’de Yaşandı
Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, başka lise ile birleşti. Kadıköy’de bulunan okulun bu birleştirme durumu okulda görev yapan 12 öğretmeni norm fazlası durumuna düşürmüş oldu. Bu nedenle de Bakanlık tarafından öğretmenlerin başka okullar için tayini istendi.  Öğretmenlerinin okuldan gideceğini öğrenen öğrenciler, aldıkları haber ile okul bahçesinde gösteri yaptı.


Deprem Analizi Kararı İle Yıkım

Deprem analizi gereği Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yıkım kararı verildi. Bu kararla birlikte öğrenciler okulda ders göremeyecekti. Olay ardından bu okulda öğrenim gören ve görev yapan öğrenci ve öğretmenler Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Kız Lisesine gönderildi. Bu okula misafir olarak gönderilen öğrenciler ve öğretmenler sonrasında Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kademeli olarak kapatılması kararı alındı. Fakat daha sonra kademeli olarak kapatılma kararı da değişti ve bu okul Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Kız Lisesi ile birleştirildi. Karar ardından da kız lisesinin öğretim şekli karma olarak yenilendi. Böylece öğrenciler yeni liselerine kaydedilmiş oldu. Öğretmenler ise norm fazlası oldu. 

Bu haber 831 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum