erkek protez saçthemeforest temaları

MEB'den Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneğine İlişkin Yazı

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği ile ilgili olarak görüş yazısı yayınlandı.

MEB'den Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneğine İlişkin Yazı
30 Mayıs 2019 - 12:08

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın hazırlamış olduğu Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği hakkındaki görüş yazısı yayınlandı. Daha önce yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlerinden uzaklaştırılan veya ihraç edilen, fakat daha sonra görevlerine iade edilen öğretmenlere öğretim yılına hazırlık ödeneğinin ödenip ödenmeyeceği ve ödenecekse ne şekilde ödeneceğine ilişkin Bakanlığın resmi görüş yazısı yayınlandı.

MEB yazısında, ilgili özel hükümlere göre eğitim ve öğretim yılı boyunca ortaya çıkabilecek çeşitli materyal ihtiyaçlarının teminine katkıda bulunarak etkin ve verimli çalışmalara olanak sağlanması amacıyla her öğretim yılının başında öğretmenlere öğretim yılına hazırlık ödeneğinin verildiği belirtildi. Dolayısıyla, ihraç edildikten sonra görevine iade edilen öğretmenler için bakanlık görüşü paylaşıldı.

MEB görüş yazısında, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul veya kurumlarda görev yaparken ihraç edilen öğretmenlerin görevlerine iade halinde öğretim yılına hazırlık ödeneğinin göreve başlama tarihleri esas alınmak suretiyle ilgili yılın Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nda belirtilen özel hüküm doğrultusunda oranlı olarak ödenmesinin gerektiği kaydedildi.


Bu haber 2994 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort