MEB'den Öğrencilere Büyük Destek

Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz düzenlenen destekleme ve yetiştirme kurslarında öğrencilere kaynak oluşturmak için 1140 soruluk destek paketi hazırladı ve dijital ortamda kullanıma sunuldu.

MEB'den Öğrencilere Büyük Destek
08 Ekim 2019 - 10:36

Milli Eğitim Bakanlığı, hafta sonları ya da uygun olunması durumunda hafta içi yapılan destekleme ve yetiştirme kursları için ücretsiz kaynak için çalışmalar başlattı. Kurslara yönelik 1140 soru hazırlandı ve sorular 5,6 7’inci sınıflar için Türkçe, Fen Bilimleri, Matematik, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden oluşuyor.

1,2 ve 3’üncü ünitelerden her sınıf için 60 soru yani toplamda 180 soru bulunmaktadır. İngilizce dersinde 1,2,3 ve 4’üncü ünitelerden her sınıf için 60 soru yani toplamda 240 soru bulunmaktadır. Hazırlanan bu soru destek paketleri, bugünden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden kullanıma açıldı.

Bakanlığı özellikle bu sene verimliliği arttırmak için önemli adımlar attığını belirten Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, şu bilgileri verdi:

‘’İlk olarak süreçlerin elektronik ortamda izlenebilmesi ve veri analiz, yapmak için Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından e-Kurs modülü geliştirildi. Bu modülü şu anda kullanıyoruz. Diğer önemli adım da kursları izleme, değerlendirme ve iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. 5’inci sınıftan 12’inci sınıfa kadar dönem sonunda Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ortak sınavlar yapacak ve öğrencinin başarısı izlenecek.’’ dedi.

Bu haber 453 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum