MEB'den Mülakat Sonuçlarının Duyurulması Talep Edildi

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarına ilk defa yönetici görevlendirme sürecine ilişkin açıklanan sözlü sınav sonuçları hakkında Türk Eğitim-Sen tarafından bilgilendirme yapıldı.

MEB'den Mülakat Sonuçlarının Duyurulması Talep Edildi
06 Ağustos 2019 - 12:50

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan duyuruda, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri kapsamında yöneticiliğe ilk defa görevlendirmenin yazılı sınav ve sözlü sınav sonucuna göre yapılmakta olduğu hatırlatılarak, sözlü sınav sonuçlarının açıklandığı kaydedildi.

Buna karşın, adayların illere göre puan sıralamalarının belli olmadığı vurgulanan açıklamada, bu durumun sınava katılan adaylar açısından tereddütlerin yaşanmasına sebep olduğu ifade edildi. Adayların daha sağlıklı bilgi sahibi olmasının sağlanması ve tereddütlerin giderilmesi için illere göre puan sıralamasının açıklanması gerektiği belirtilen duyuruda, Türk Eğitim-Sen olarak yöneticiliğe ilk defa görevlendirilmek üzere sözlü sınava katılan adayların illere göre puan sıralamasının kamuoyuna duyurulması hususunda Milli Eğitim Bakanlığı'na talepte bulunulduğu bilgisi paylaşıldı.

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'na sunulan 5 Ağustos 2019 tarihli ve “Yönetici atama mülakat sonuçları” konulu yazı sendikanın internet sitesinden de yayınlandı.


Bu haber 683 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum