MEB'den Müdür ve Müdür Yardımcılığı Adayları İçin Önemli Duyuru

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazı ile eğitim kurumu yöneticiliklerine ilk defa görevlendirme konusunda önemli bilgilendirmede bulunuldu.

MEB'den Müdür ve Müdür Yardımcılığı Adayları İçin Önemli Duyuru
02 Temmuz 2019 - 09:44 - Güncelleme: 02 Temmuz 2019 - 09:46

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nden gönderilen 1 Temmuz 2019 tarihli yazı ile eğitim kurumu yöneticiliklerine ilk defa görevlendirme konusu hakkında önemli bilgilendirme yapıldı. Gönderilen yazıda, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri kapsamında eğitim kurumu yöneticiliklerine valilikler tarafından yapılacak yönetici görevlendirmelerine ilişkin olarak ilk defa görevlendirilecekler için görevlendirme sürecinin 1-5 Temmuz 2019 tarihleri arasında müdür ve müdür yardımcılığı kadrosu boş bulunan eğitim kurumlarının ilanı ile başlatılması gerektiği belirtildi. Daha sonra 5-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında da yazılı sınav sonucunda oluşan puan sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere eğitim kurumlarında boş durumda bulunan müdür ve müdür yardımcılığı sayısının ayrı ayrı belirlenerek sözlü sınava alınmak üzere 3 katı aday sayısının belirlenmesi gerektiği kaydedildi.

Diğer yandan, EKYS sonucuna göre müdür ve müdür yardımcılığı unvanlarından yalnız biri için başvuruda bulunulması gerektiği hatırlatılan yazıda, adayların müdür veya müdür yardımcılığı unvanlarından hangisi için sınava girecek konusunda bir tercihte bulunmadığından puan sıralamasına göre sözlü sınava çağrılacak adayların belirlenmesinin doğrudan mümkün olmadığı vurgulandı.

Ön Başvuru Hatırlatması

Bu nedenle ilk defa müdür ve müdür yardımcılığı kadroları için başvuracak olan adayların belirlenmesi için adayların hangi yöneticilik unvanına başvuruda bulunacakları konusunda bir ön başvuru yapmaları ve dolayısıyla MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Mebbis - Başvuru Onay Modülü - Yöneticilik Onayları - Yönetici Görevlendirme Başvuru Listeleme (İlk Defa) ekranı üzerinden 1-5 2019 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini belirterek onaylamaları gerektiği önemle hatırlatıldı.

Bu haber 1255 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum