erkek protez saçthemeforest temaları

MEB'den Mezuniyet Törenleri Genelgesi

MEB, okullardaki mezuniyet törenlerine ilişkin olarak bir genelge yayımladı.

MEB'den Mezuniyet Törenleri Genelgesi
21 Mayıs 2019 - 10:42

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mezuniyet törenlerine ilişkin genelge yayımlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların mezuniyet törenlerinde yönetim ve öğretmenler tarafından tedbirler alınmasını istedi.

Yükseköğretim kurumlarındaki mezuniyet törenlerinin ardından ortaöğretim kurumlarında da mezuniyet törenleri ile ilgili olarak MEB tarafından bir genelge yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın “Mezuniyet Günü Etkinlikleri” başlıklı genelgesi kapsamında okul yönetimleri uyarıldı. Genelgeye göre mezuniyet törenlerinde öğrencilerin uygunsuz davranışlarından ve aşırılıklardan uzak kalması için okul yönetimleri tarafından tedbir alınması talimatı verildi. Türk milli eğitiminin genel ve özel amaçları ile örtüşmeyen durumların meydana gelmemesi olarak açıklanan genelgenin amacında geçtiğimiz ay bir lisede mezuniyet töreni için hazırlanan öğrencilerin yerel seçimlere yönelik hazırladıkları pankartların ardından MEB tarafından okul yönetimleri uyarıldı.

MEB, öğrencilerin kıyafetlerinin de kontrol edilmesi ve velilerden etkinlikler için izin alınması gerektiğini belirtti. Ayrıca listeden alt yaş gruplarındaki ilköğretim ve okul öncesi mezuniyet etkinlikleri için de çocukların yaş ve gelişim seviyelerine uygun etkinlikler düzenlenmesine dikkat edilmesi istendi.

Bu haber 1041 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort