MEB'den MEB İnternet Paketi Dışındaki İnternet Erişimine Uyarı Yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı, MEB İl, İlçe ve Okul müdürlüklerine gönderdiği resmi yazı ile, bakanlık tarafından kurumlara tahsis edilen MEB İnternet Paketi dışındaki internet erişimlerinin kullanılmaması yönünde kurumlara yazı gönderdi.

MEB'den MEB İnternet Paketi Dışındaki İnternet Erişimine Uyarı Yazısı
24 Ekim 2021 - 12:26
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından il-ilçe ve okul müdürlüklerine gönrerilen internet erişimi uyarısı yazısı şöyle:

Bakanlığımızca kablolu şebeke veya Wi-max ile internet erişimi imkanı bulunmayan okullara 4.5G GSM şebekesi veya Türksat A.Ş. uyduları üzerinden VSAT internet erişimi hizmeti sağlanmaktadır.
Yapılan saha çalışmalarında kablolu şebeke veya Wi-max ile internet erişimi imkanı olmadığı için 4.5G GSM şebekesi veya uydu ile internet erişim sağlanan bazı okullara zaman içerisinde kablolu şebeke veya Wi-max ile internet erişimi imkânı sağlanmasına rağmen GSM veya uydu internet hizmetinin de devam ettirildiği görülmüş olup kamu zararı oluşmaması için bu durumdaki okulların GSM ve VSAT uydu internet hizmetlerinin sonlandırılması için Genel Müdürlüğümüze bildirilmesi gerekmektedir. 
Ayrıca Bakanlığımız internet erişimi politikaları doğrultusunda okullara filtreli olarak Türk Telekom A.Ş. tarafından sağlanan MEB XDSL veya MEB Fiber tarifeleri dışındaki farklı tarife ve paketleri kullanmaları uygun olmayıp, MEB paketi dışında internet aboneliği bulunan okulların ivedi olarak MEB internet paketlerine geçiş yapması ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince fatura ödemesi yapılırken okullara ait internet hizmeti faturalarından ilgili okulun MEB internet paketlerini kullanıp kullanmadığı kontrol edilerek ödeme yapılması gerekmektedir.
Gereğini bilgilerinize rica ederim. Kemal Varın NUMANOĞLU Bakan a. Genel Müdür


Bu haber 246 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum