MEB'den İlk Kez Okul Öncesine Dini Eğitim

Okul öncesi ana okulları için dini eğitim başlatan Milli Eğitim Bakanlığı dini eğitim sınıfı açtı. Proje ilk olarak Yalova’da başlatıldı. Şaşırtıcı proje kapsamında küçük yaştaki çocuklara dini eğitim verilecek.

MEB'den İlk Kez Okul Öncesine Dini Eğitim
04 Aralık 2019 - 10:58 - Güncelleme: 05 Aralık 2019 - 15:14

Eğitim Diyanet işleri personeli tarafından verilecek. Eğitim içinde haftada en az 6 saat Arapça eğitimi yer alıyor. Ayrıca çocuklara belli saat dini eğitim de verilecek. 


Dini Eğitim Sınıfı

Okul öncesi sınıflara dini eğitim vermek için harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı, devlet okulunda dini eğitim sınıfı açacak. Proje Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet ve Yalova Valiliği ile ortak protokol ile başladı. Çocuklar için başlatılan projede amaç manevi değerlerin temellerini oluşturmak olacak. Değerler eğitimi kapsamında dini ve ahlaki değerlerin kazanılması da bu projenin amaçları arasında yer alıyor. Bu hedefler için çocuğun üst öğrenimi de hedef alınacak.

2023 Eğitim Vizyonu

Projede çocuklara Türk toplumuna özgü davranışlar ve İslam ahlakı ile bütünleşme kazandırılacak. Proje Bakanlığın 2023 Eğitim Vizyonları arasında yer alıyor. Projede 4-6 yaş grubundaki çocuklar için 12-18 kişilik sınıflar düzenleniyor. Haftada 6 saat sürecek olan eğitim müftülük tarafından belirlenen eğitimciler tarafından sürdürülecek. Amaçlar arasında çocukların vatan, millet, bayrak ve aile sevgisi gibi kazanımları elde etmesi yer alıyor.

Bu haber 818 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum