MEB'den Haftalık Ders Çizelgelerine Düzenleme

2020 Eğitim hedefleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından haftalık ders çizelgelerinde düzenleme yapılacak. Eğitimde başlayan yenilenme süreci ile birlikte programlar yeniden yapılandırılıyor. Bu düzenlemenin de içinde yer aldığı 2020 Eğitim Hedefleri bugün yayımlandı.

MEB'den Haftalık Ders Çizelgelerine Düzenleme
28 Kasım 2019 - 16:22

Yeni Eğitim Hedefleri Neler Olacak?
2020 hedefleri doğrultusunda yayımlanan programda şu başlıklar yer aldı:

  • Öğretmenlik meslek kanunun hazırlanması
  • Okulların kalite standartlarına uygun hale gelmesi
  • Okul öncesi eğitimin zorunlu yapılması
Programda yer alan bu büyük atılımlar ile eğitim bambaşka bir hal alacağa benziyor. Yapılan program ile temel eğitim ve ortaöğretimde haftalık ders müfredatının yenilenmesi de yer alıyor.

Haftalık Ders Çizelgelerinde Ne Değişecek?
Temel eğitim ve ortaöğretim için yeniden yapılandırılan ders müfredatı, eskisine nazaran bireyi kapsayıcı şekilde hazırlanacak. Bu çizelge ve program ile amaç tüm bireylerin nitelikli eğitime ulaşmalarını sağlamak olacak. Ayrıca program ile bireyler hayat boyu öğrenme programında yer alacak. Bireylerin algılama, düşünme ve problem çözme gibi yetenekleri bu program ile gelişme gösterecek. Sorumluluk duygusu ve özgüven gibi bireysel gelişmeler de program ile birlikte sağlanacak. Milli kültürü benimseyen, demokratik değerlere sahip çıkan bireyler ve teknoloji kullanımına yatkın bireyler yetiştirmek bu program ile mümkün hale gelecek. Sanat ve estetik duyguları eskisine göre daha gelişmiş bireyler yetişecek. Ayrıca birey yetiştirme ön plana geçecek.

Bu haber 1135 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort