MEB'den güzel haber: Öğretmenler Avrupa'ya gönderiliyor

MEB 283 öğretmeni avrupa ülkelerine gönderecek. Bunun için başvuru şartlarını da öğretmenlerle paylaşan MEB öğretmenleri oldukça heyecanlandırdı.

15 Aralık 2017 - 11:17

Almanca, Fransızca ve İtalyanca konuşulan Avrupa ülkelerinde görevlendirilecek öğretmenleri seçme sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı. Kılavuza göre bakanlık yurtdışında toplam 283 öğretmen görevlendirecek.

"Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavı Kılavuzu", Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinde yer aldı. BAŞVURULAR 18-29 ARALIK’TA Kılavuza göre, Almanca, Fransızca ve İtalyanca konuşulan Avrupa ülkelerinde Türkçe ve Türk kültürü dersi öğretmeni olarak görevlendirilecek sınıf ve branş öğretmenlerini seçmek üzere yapılacak sınava adaylar, 18-29 Aralık 2017 tarihlerinde başvuru yapabilecek.

KİMLER BAŞVURABİLİYOR?

Başvuru şartları arasında, T.C. vatandaşı olmak, sınav başvurusunun son günü itibarıyla eğitim-öğretim hizmetleri sınıfında en az 5 yıl hizmette bulunmak, Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde eğitim-öğretim hizmetleri sınıfında yer alan kadrolarda fiilen çalışmak, en az lisans düzeyinde öğrenim görmüş olmak, yapılacak mülakatta başarılı olmak yer alıyor.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • zafer
  1 ay önce
  ikinci kez yurtdisi gorevlendirmede iki yil bekleme ssrti kaldirilacakmi
 • miray servet
  1 ay önce
  Sözleşmeli öğretmenlerin bir yere gittiği yok çünkü yönetici bile olamıyoruz.Eş durumu tayino yapamiyoriz cocuklarimiz eşlerimiz bize hasret neden kimse bunlari dile getirmiyor bikmis usanmis durumdayiz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hattından 172 bin 953 kez giriş yapılan ByLock'u kullandığını reddetti
Hattından 172 bin 953 kez giriş yapılan ByLock'u kullandığını...
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı' açıklaması
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı'...