MEB'den geçici süreli öğreticiler için duyuru yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda Bakanlık atamaları ve istifa işlemlerine ilişkin önemli bilgiler paylaşıldı. İşte detaylar..

04 Ağustos 2017 - 12:53

BAKANLIK ATAMALARI VE İSTİFA İŞLEMLERİ

a) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 24.07.2017 tarih ve 68898891-903.01- E.11166003 sayılı yazısı. b) 7201Sayılı Tebligat Kanunu Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında geçici süreli öğretici (Türkçe Öğreticisi ve Rehberlik Danışmanı) olarak görev yapmakta iken Bakanlığımız resmi norm kadrolarına 19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan ilan ile Sözleşmeli Öğretmen ataması yapılan personelin sözleşme fesih işlemleri toplu olarak en geç 04 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilecektir. Proje kapsamında görevlendirme yapılacak açık kontenjanı bulunan okul, GEM ve diğer kurumlardaki personel ihtiyacının tespit edilerek Ağustos ayı içerisinde düzenlenecek eğitimlere yeni istihdam edilecek personelin acilen belirlenmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda; en geç 01 Ağustos 2017 Salı günü mesai bitimine kadar, Bakanlığımız kurumlarına atanan Proje kapsamında görevli geçici süreli Türkçe öğreticilerin ve Rehberlik Danışmanlarının görev yapmakta oldukları kurumlara ıslak imzalı Sözleşme fesih dilekçelerini teslim etmeleri, aynı zamanda http://pictes.meb.gov.tr/ proje resmî internet adresinden “Fesih Modülü” bilgilerinin ilgili kurum tarafından girilmesi ve ıslak imzalı dilekçelerin taranmış hallerinin sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Sistem üzerinde ıslak imzalı dilekçeler ile feshi bilgileri girişleri yapılan personel için Proje Merkez Yönetim ofisince toplu olarak istifa onayları resmi olarak bildirilecek olup, söz konusu personele ilgi (b) Kanun gereği tebellüğ belgelerinin imzalatıldıktan sonra görevden ayrılma işlemi yapılacaktır. Ayrıca ıslak imzalı sözleşme fesih (İstifa) dilekçeler ile tebellüğ belgelerinin asillerinin proje merkez ofisine posta ile gönderilmesi gerekmektedir. Yukarıda belirtilen tarihlerden sonra yapılan işlemler dikkate alınmayacağından, gecikmeden kaynaklı yaşanabilecek olumsuzlukların sorumluluğu ilgili personele aittir. Söz konusu takvim ve işlemlerle ilgili olarak tüm ilgili personel ile kurumların bilgilendirilmesi ve olumsuzlukların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğini ve bilgilerinizi rica ederim. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu