MEB'den Ek Atama Talep Eden Öğretmenler İmza Kampanyası Başlattı

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görev yapan öğretmenler, 2019 Görevde Yükselme Sınavı ve mülakatında başarılı olan, ancak atanamayanlar için ek atama talebi ile imza kampanyası başlattı.

MEB'den Ek Atama Talep Eden Öğretmenler İmza Kampanyası Başlattı
12 Haziran 2019 - 17:01 - Güncelleme: 12 Haziran 2019 - 17:04

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görevli öğretmenler, 2019 Görevde Yükselme Sınavı (GYS) sonucunda mülakat hakkı kazanan ve başarılı olduğu halde atanamayanlar için atama talebi ile imza kampanyası başlattı.

Tanınmış bir platform olan change.org sitesi üzerinde “2019 MEB GYS Ek Atama İsteyenler” başlığı ile başlatılan imza kampanyasında, MEB tarafından yapılan ve şef ile memur kadrolarına atama yapılması için düzenlenen sınav kontenjanında 7. ve 10. derecelerin tamamen dolmuş olduğu belirtildi. Ayrıca 5. derecedeki kadrolara ise minimum personel atandığı bilgisi paylaşıldı.

Bu kapsamda kazanılan mülakat ve sınav sonrası kontenjana takılmalardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ek kontenjan talep edildi. Dolayısıyla, açıkta kalan şef ve memurların talebi olarak ek atama takvimi oluşturulması istendiği paylaşıldı.


Bu haber 1098 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort