MEB'den Ek 10 bin atama için açıklama bekleniyor

Nisan ayında  verilen 10 Bin Ek Atama sözü üzerinden aylar geçmesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı hâlâ bir açıklama yapmadı. 10 bin ek atama ile ilgili açıklama yapılmaması Öğretmen adaylarının ve ailelerin Milli Eğitim Bakanlığına karşı güveni zedeliyor. 

02 Ekim 2017 - 21:11

EĞİTİMDE TASARRUF OLMAZ

Okullarda Çok sayıda öğretmen açığı varken milli eğitim bakanlığı atama yapmamakta bu açığı ücretli öğretmen ile karşılamaktadır. Ders saati ücreti alan ve yarım sigortalı olarak görev yapan  binlerce ücretli öğretmenin bir dönem içerisinde çoğunun görevi bırakması eğitimin aksamasına neden olmakla birlikte öğrenciler okula adapte olamamaktadır. Aileler bu durum karşısında çocuklarının derslerine ücretli öğretmen girmesine itiraz etmekte ve kimi ailelerin ise çocuklarını farklı okullara nakil yaptırdığı alınan bilgiler arasındadır.Bundan dolayı hem ailer hem 10 bin atama bekleyen öğretmen adayları dönemin yeni başlaması ve eğitimin sağlıklı ilerlemesi için atama duyurusu beklemektedir.
20 bin öğretmen atama branş dağılımı

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • sibel
  2 ay önce
  üç maymunu oynayarak kimse bir yere varamaz.sayın meb cumhurbaskanımızın itibarını daha fazla zedeleme.söz agızdan çıkar bir kere.bir an önce mayıs mulakat magdurları için verilen ek 10000 atama sözünün yerıne getirilmesini bekliyoruz !!
 • Okul Öncesi Mülakat Mağduru
  2 ay önce
  Milli Eğitim Yetkilileri; 10 bin ek atamayı bekliyoruz. Mülakat Mağduruyum. LÜTFEN artık ek atamayı gerçekleştirin. Geleceğimi göremiyorum. 80 puan aldım mülakatta elendim. Mülakat olmasaydı bugün atanmıştım.
 • mağdur
  2 ay önce
  Acilen atama duyurusu bekliyoruz!
 • Mağdur
  2 ay önce
  Devletimize olan güveni daha fazla sarsmayın.Verdiğiniz ek 10000 lik atama sözünü yerine getirin.Perişan olduk bekleye bekleye.Lütfen duyun bu feryadımızı artık.Sesimiz oldugunuz için Allah razı olsun sizden sayın site.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti