MEB'den E-Sınav İzleme Sorumlusu Kursu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından E- sınav uygulama ve izleme sorumluluğu kursu açılıyor. Sınav ile ilgili bazı önemli açıklamalar da yapıldı. Bu açıklamalardan ilki kursların ücretleri ile ilgili. MEB tarafından açılan bu kurslar, ücretsiz olarak verilecek. Kurslar Mahalli Hizmet içi Eğitim şeklinde düzenlenen kurslar, 18 saatlik olarak verilecek.

MEB'den E-Sınav İzleme Sorumlusu Kursu
29 Kasım 2019 - 09:55 - Güncelleme: 29 Kasım 2019 - 09:57

Kursları il ve ilçe MEM’ler yapacaktır. Resmi yazı ya da Mebbis üzerinden gerçekleşecek olan kursların tarihi için kendi belirledikleri zaman geçerli olacaktır.


Başvurular E-sınav Salonun Bulunduğu İlçeden

Başvuru yapacaklar, başvuruları sadece e-sınav salonlarının bulunduğu ilçeden gerçekleştirecekti. Başka ilçelerden gerçekleşecek olan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. E-Sınav salonun olduğu ilçede bulunan tüm öğretmenler katılabilecektir. Ayrıca bu ilçelerde resmi yazı ile belirtilen personellerinde katılımı gerçekleşecektir.

İl Ve İlçe Durumuna Göre Kontenjan Sınırı
e-Sınav için uygulama izlemeci olarak seçilecekler için il ve ilçe durumuna bakılarak kontenjan belirlemesi yapılacak. Bu kontenjanlarda il ve ilçelerin nüfus durumu ve okul durumu göz önünde bulundurulacak. Kontenjan sınırı her il ve ilçe için bulunacak. Kurs öncesinde alınmış olan uygulama izleme sorumlusu belgesi ise kurslar ile birlikte geçerliliğini yitirmiş olacak. Kullanılan belgeler ise geçerlilik göstermeyecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan bu kurslar 18 saat boyunca ücretsiz olarak verilecek. Kursların içerikleri ve ders saatleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlandı.

Bu haber 2102 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort