MEB'den "Din Görevlileri Sempozyumu" İçin İşbirliği

Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile düzenlenecek olan sempozyuma ilişkin afişlerin okullara asılması istendi.

MEB'den "Din Görevlileri Sempozyumu" İçin İşbirliği
24 Temmuz 2019 - 09:53 - Güncelleme: 24 Temmuz 2019 - 10:20

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile düzenlenecek olan ve 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek 10. Uluslararası Din Görevlileri Sempozyumu’na ilişkin afişlerin öğrencilerin katılımını sağlamak için okullara asılması istendi. Sempozyumda gündeme gelecek konular arasında Kur'an kursu ve medreseler, imam hatip liseleri ve ilahiyat öğrencilerinde dava bilinci oluşturmak başlıkları yer alıyor.

Sempozyuma çeşitli vakıflar, dernekler ve medreselerin de katılması bekleniyor. Sempozyumun ana teması davet dili olarak belirlenirken, Medrese Âlimleri Vakfı (MEDAV), Yunus Emre Camii Vakfı (YECVA), Önder İmam Hatipliler Derneği Batman İl Müftülüğü ile işbirliği yapılacağı öğrenildi.

Sempozyumun onur kurulunda yer alan isimlerin ise; Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Uslu ve Dr. Burhan İşliyen olduğu açıklandı. Sempozyum düzenleme kurulunda ise; Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, YECVA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Keskin, Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıç ile MEDAV Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Taha Baran gibi isimler yer aldı.


Bu haber 720 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum