MEB'den Antrenörlük Eğitimi

Türkiye Tenis Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında uluslararası müsabakalarda ülkemizi başarı ile temsil edecek sporcuların yetiştirilmesi amacı ile yapılan iş birliği protokolü gereğince, 81 ilden öğretmenlerin antrenörlük eğitimleri tamamlandı.

MEB'den Antrenörlük Eğitimi
19 Eylül 2019 - 11:16

Türkiye Tenis Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2019 yılı Haziran ayında imzalanan iş birliği protokolünde, uluslararası ve ulusal tenis karşılaşmalarında ülkemizi başarı ile temsil edecek sporcuların yetiştirilmesine yönelik fiziksel ve eğitsel altyapı çalışmaları oluşturulması hedeflenmiştir.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin tenis sporuna erişimlerini kolay hale getirecek bu protokol kapsamında, spor liselerinde görevli beden eğitimi öğretmenlerini ‘’ tenis antrenörlüğü ve tenis hakemliği’’ , ayrıca okul öncesi öğretmenlerine ‘’ tenis antrenörlüğü ‘’ eğitimleri ile antrenörlük belgesinin verilmesi çalışmaları yaz boyunca devam etti. Türkiye Tenis Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan iş birliği protokolü ilk meyvelerini vermeye başladı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer protokol kapsamında tenis eğitimin ilerleme kaydedildiğini ifade etti ve şunları söyledi:

‘’ Yaz aylarında başlayan eğitimler devam ediyor. Eğitimler sonunda başarılı olan öğretmenler sertifikalarını da alıyor. Protokolle tüm illere belirlenen okullara mini tenis sahaları yapılacak ve gerekli ekipmanlar sağlanacak. Bu tenis sahalarının yapımı konusunda ki çalışmalarımız devam ediyor. Bu yılın sonunda 81 ile en az bir okulda tenis sahası yapımı tamamlanmış olacak. Tüm spor liselerimizin tenis ile ilgili alt yapı ve eğitimleri Tenis Federasyonu tarafından verilecek.

Bu haber 437 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum