MEB'den Almanca Öğretmenleri İçin Eğitim Programı

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Goethe Enstitüsü arasındaki işbirliği sayesinde Almanca öğretmenleri mesleki gelişim programları için Türkiye ve Almanya'da eğitim görecek.

MEB'den Almanca Öğretmenleri İçin Eğitim Programı
21 Haziran 2019 - 13:42

Milli Eğitim Bakanlığı ile Goethe Enstitüsü arasında yapılan işbirliği sayesinde Almanca öğretmenlerinin mesleki ve alan gelişimleri konusunda Türkiye ve Almanya'da düzenlenecek mesleki gelişim programlarına katılacağı öğrenildi. Bunu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, 2023 Eğitim Vizyonu'nu stratejik bir eylem planı olarak gördüklerini belirterek, vizyon belgesindeki hedeflerin hayata geçirilmeye gayret edildiği ve bu çalışmaların tüm paydaşların görüşleri ve katılımı ile gerçekleştirildiğini söyledi.

Fransızca ve Arapça Öğretmenleri

Eğitimde en temel aktörlerin öğretmenler ve okul yöneticileri olduğuna işaret eden Boyacı, şu ana kadar hazırlamış tüm içeriklerin akademisyenler ile birlikte öğretmen ve okul yöneticilerinin de görüşleri alınarak hazırlandığını vurguladı. Fransızca ve Arapça öğretmenleri için de yurtdışında eğitim sürecinin başladığı bilgisini veren Boyacı, Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Türkiye Dağcılık Federasyonu ile daha önce farklı bir alanda işbirliğine gittiklerini ve ayrıca yabancı dil öğretmenlerinin mesleki gelişimlerine ilişkin özel bir paket hazırladıklarını hatırlattı.

Almanca öğrenmenin farklı hedef kitlelere ulaştırılmasının Bakanlığın öncelikleri arasında olduğunu ifade eden Boyacı, bu projeyi bir aşama olarak kabul ettiklerini ve öğretmenler için Almancaya ilişkin kendi uzmanlık alanlarında farklı eğitim imkânları sunmaya ilişkin gayretlerinin devam edeceğini söyledi.

Bu haber 1001 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort