MEB'den 2 bin 585 öğretmenin ihraç açıklaması

Dün geç saatlerde FETÖ nedeni ile 4 bin 464 kişi memuriyetten atıldı. Gece yarısı açıklanan ihraç kararı gündemi hareketlendirdi. Milli Eğitim Bakanlığında 2 bin 585 kişi meslekten ihraç edildi. Bugün yapılan bu ihraçlarla ilgili MEB'den açıklama geldi işte haberin detayı ..

08 Şubat 2017 - 15:33 - Güncelleme: 09 Şubat 2017 - 10:46

MEB'den İhraç Edilen Öğretmenler Açıklaması. Milli Eğitim Bakanlığı dün gece 686 sayılı KHK ile görevden ihraç edilen öğretmenlerle ilgili resmi twitter hesabından açıklama yaptı. İhraç edilen öğretmenlerin ihraç edilmelerinin temel sebebinin vurgulandığı açıklamada ayrıca ihraç edilen öğretmen sayısı ve inceleme soruşturmasının da devam ettiği öğretmen sayıları da kamuoyuyla paylaşıldı.

MEB'in twitter hesabından yaptığı açıklamada ihraç edilen öğretmenlerle ilgili ülkenin yeniden darbelere maruz kalmaması ve yeni şehitlerin verilmemesi için ihraç kararlarının alındığına vurgu yapıldı.

Ayrıca ihraç edilen öğretmen sayıları ile ilgili de bilgi verilen twitter paylaşımında 33 bin 65 kişinin öğretmenlik görevinin sona erdirildiği bilgisi paylaşıldı. Ayrıca inceleme ve soruşturması devam eden 7 bin 210 öğretmenin varlığına da vurgu yapıldı. 

 "Halkımızın 15 Temmuz gibi darbelerle muhatap olmaması, yeniden şehit vermemesi için bu zararlı unsurlara karşı tedbir almak gerekir." "Bu kapsamda, sorumluluğumuzun gereği olarak, 33 bin 65 kişiyi ihraç ettik, 7 bin 210 kişi hakkında ise inceleme devam ediyor." Kamuajans.com/ÖZEL

kaynak Kamuajans

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Öğretmen
  10 ay önce
  32 bin öğretmen atarak çok güzel bir tedbir uyguladiniz!! Zamanında methiyeler duzdunuz şimdi attıkça daha çok kahraman olduğunuzu zannediyorsun uz yazık yuzbinleri perişan ettiniz
 • Öğretmen
  10 ay önce
  Devletin paraya ihtiyacı var gene herhalde.... Ne soruşturması ne incelemesi! hiçbiri değil! amaç yandaş öğretmen almak, eğitimi akplileştirmek, akp dışındaki herkesi ötekileştirmek vatan haini ilan etmek... Mülakatlardaki şaibeler ayyuka çıktı! He bir de paraya sıkıştı herhalde devletlülerimiz!... öğretmenleri atar 2700 liralık maaşlarına göz koyarsınız, ya da devlet kurumlarını varlık fonu diye peşkeş çekersiniz! Cebinizi doldurun bakalım nereye kadar! Halka savaş açan, işinden ekmeğinden eden, herkese hakaret edenleri tarih affetmez, en büyük vatan haini sizsiniz. Tarih yazacak hepsini.
 • Sevdalı öğretmen
  10 ay önce
  NE TEDBİRİ YAA BİZLER SADECE ELİ KALEM TUTAN INSANLARIZ SAYIN BAKAN KENDİ KARDEŞİNE BAKSIN ÖNCE BANKASYA DA HESABI OLAN!!! SIRF BANKA İÇİN GİTTİĞİM BU BANKA YÜZÜNDEN İHRAÇ OLDUM BEN YETER YAA MİLLETİ SALAK MI ZANNEDİYOSUNUZ SİZZ NERDE HUKUKÇULAR NERDE İNSAN HAKLARI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
THY, İtalya seferlerini iptal etti
THY, İtalya seferlerini iptal etti