erkek protez saçthemeforest temaları

MEB'deki Rotasyon Sorunu TBMM Gündeminde

Milli Eğitim Bakanlığı'nda 2 yıldır devamlı olarak ertelenen şube müdürleri rotasyon konusu TBMM gündemine geldi.

MEB'deki Rotasyon Sorunu TBMM Gündeminde
08 Temmuz 2019 - 15:14

MEB'de Milli Eğitim Şube Müdürleri rotasyonunun 2 yıldır yapılmaması nedeniyle yaklaşık 900 civarında şube müdürünün mağdur edildiği belirtiliyordu. Bu sene herhangi bir gerekçe gösterilmeden tekrar ertelenen rotasyon süreci yayınlandıktan itibaren 3 yıl süreyle düzenli bir şekilde MEB Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik kapsamında gerçekleşiyordu.

Ancak, az gelişmiş ve dezavantajlı bölgelerde yıllarca çalışan ve 2 yıldır gelişmiş bölgelerde çalışmayı bekleyen MEB şube müdürleri Milli Eğitim Bakanlığı'na dilekçe ile başvuruda bulunmuştu. Ayrıca başta siyasiler olmak üzere bazı sivil toplum kuruluşları ve basın kuruluşlarına başvurularak son 1 aydır bu konunun çözülmesi için girişimlerin devam ettiği öğretmenler haber olarak yayınlanıyordu.

Soru Önergesinde Yer Alan Hususlar

Son olarak, MEB şube müdürlerinin rotasyon sorunu için Gaziantep Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan tarafından TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yazılı yanıt talep edilen soru önergesinde, şube müdürlerinin bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemlerinin geçtiğimiz sene ve bu sene 1 yıl süreyle neden ertelendiği ve MEB tarafından söz konusu mağduriyetlerin ne zaman giderileceği ve bölge hizmetine bağlı yer değiştirmelerin yapılmasının ne zamana planlandığı soruldu.


Bu haber 1176 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort