MEB'de yeni görevden alma depremi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un göreve başlamasının ardından Milli Eğtim Bakanlığı'nda yaşanan görevden alma depremlerine bir yenisi daha eklendi. Az önce ajanslara düşen son dakika haberi MEB Teşkilatında deprem etkisi yaptı. Milli Eğitim'in en kritik isimi görevden alındı. İşte o isim ve yerine atanan....

MEB'de yeni görevden alma depremi
14 Ağustos 2018 - 14:00 - Güncelleme: 14 Ağustos 2018 - 14:25

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü'nü görevden alırken, yerine eski Adana il müdürü Turan Akpınar getirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı'yı görevden aldı.

 

VEFA BARDAKÇI KİMDİR?

 

Vefa Bardakcı, 01.12.1967 tarihinde Konya’nın Kadınhanı İlçesinde doğdu. Konya Kadınhanı İlçesinde ilk ve ortaöğrenimini tamamladı. Öncelikle Selçuk Üniversitesi Niğde Eğitim Yüksekokulu ardından İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği bölümünden mezun oldu. Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisans mezunu olup, doktora çalışmaları devam etmektedir. Meslek hayatına Malatya-Darende-Hisarcık İlkokulunda Müdür Yetkili Öğretmen olarak başlayan Bardakcı, daha sonra İzmir’de çeşitli ilkokullarda öğretmenlik ve yöneticilik, sırasıyla Ağrı ve Çanakkale’de İlköğretim Müfettişliği, İzmir Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı, Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Ankara Milli Eğitim Müdürü olarak 02.06.2016 tarihinde göreve başlayan Bardakcı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ankara İl Milli Eğitim müdürlüğüne eski Adana il müdürü Turan Akpınar getirildi.

 

TURAN AKPINAR KİMDİR?

 

 

Kastamonu İlinin Devrekani İlçesi Sarpunalınca Köyü’nde doğdu. İlkokulu kendi köyünde tamamladı. Orta Okulu Kastamonu’da, lise öğrenimini ise İstanbul’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kastamonu Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi AÖF Lisans tamamlama programı Sosyal Bilgiler öğretmenliğini bitirdi.1990 yılında Bingöl Genç Yayla Doğrular İlkokulu’nda Sınıf öğretmeni olarak göreve başladı.1991-1994 yılları arasında Bingöl/Genç Milli Eğitim Vakfı İlkokulu’nda öğretmen ve müdür yardımcısı olarak çalıştı. 1994 yılından itibaren sırasıyla İstanbul Beykoz Fatinhoca İlkokulu’nda öğretmen ve yönetici, Paşabahçe İlköğretim Okulu ve Akbaba İsmail Özseçkin İlköğretim Okulu’nda okul müdürü olarak görev yaptı. 2003-2005 yılları arasında Beykoz İlçe M.E.M.’de şube müdürü olarak görev yaptı. 15 Ağustos 2005 tarihinde Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Turan AKPINAR, bu görevinden 24 Ocak 2012 tarihinde ayrılarak, 25 Ocak 2012 tarihinde Sivas İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: Habertürk

Bu haber 2512 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort