MEB'de İl Milli Eğitim Müdürleri ve Daire Başkanları Değişimi

Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatı ve çeşitli milli eğitim müdürlükleri içerisinde yönetici atama ve görevden alma yoğunluğu yaşandığı öğrenildi.

MEB'de İl Milli Eğitim Müdürleri ve Daire Başkanları Değişimi
05 Temmuz 2019 - 13:37

Milli Eğitim Bakanlığı'nın genel müdürlükleri ve il/ilçe milli eğitim müdürlükleri kapsamında görevden alma ve yönetici atama yoğunluğu yaşandığı bildirildi. Edinilen bilgilere göre, Ankara Altındağ ilçe milli eğitim müdürünün görevden alınacağı, Yenimahalle ilçe milli eğitim müdürünün görevine devam edeceği ve Etimesgut, Pursaklar, Çubuk, Kazan ile Keçiören ilçe milli eğitim müdürlerinin de değiştirileceği öne sürülüyor.

Öte yandan, Atatürk Kız Meslek Lisesi müdürünün başka bir yere il müdür yardımcısı olarak atandığı ve Hayati Koca'nın da il müdürü olduğu ileri sürüldü. Ayrıca, Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'nin görevinden alınarak MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'ne daire başkanı olarak atandığı bilgisi edinildi.

İstanbul Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin'in Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atandığı öğrenilirken, Mustafa Karlı Tepe'nin MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'ne Meral Altunkaynak'ın da MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne daire başkanı olarak atandığı belirtiliyor. Son olarak ise, Hakan Şener'in MEB Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü'ne daire başkanı olarak atandığı bilgisi alındı.

Bu haber 3707 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum