MEB'de gece yarısı görevden alma depremi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 91 Bin Öğrencinin Boşta Kalması Üzerine Harekete Geçti.... Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevden alma ve soruşturma depremi yaşandı. Yeni kabinenin en medyatik ve sıradışı ismi olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un son dakika kararları gündeme bomba gibi düştü.

02 Ağustos 2018 - 23:06

Milli Eğitim Bakanlığı LGS yerleştirme sınav sonuçlarının açıklamasının ardından 1 milyon 268 bin kontenjanın 342 bininin boş olmasına rağmen 91 bin öğrenci boşta kalması Milli Eğitim Bakanı Selçuk'u harekete geçirdi.

 

 

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS yerleştirme sınav sonuçlarının açıklamasının ardından 1 milyon 268 bin kontenjanın 342 bininin boş olmasına rağmen 91 bin öğrenci boşta kalması sonrası harekete geçti.

 

 

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yaklaşık 11 aydır bu sistemi kurgulayan Muhterem Kurt, Bakanlık bürokratlarına ve Bakan Ziya Selçuk'u eleştirmişti. Yerleştirmenin algoritmanın değiştirilmesi nedeniyle yapılamadığı iddia edilmişti.Bunun üzerine Bakan Ziya Selçuk harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı'nda LGS yerleştirmesiyle ilgili açıklamalar yapan Muhterem Kurt ve sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı.

 

 

 

Öğrencileri mağdur olmasında sorumluluğu bulunan MEB bürokratları ise görevden alındı. Yerleştirme işlemlerinden sorumlu Muhterem Kurt'un sağ kolu olarak bilinen Ölçme Değerlendirme Genel müdürü Bayram Çetin ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı da görevden alındı.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Fatihhh
  2 hafta önce
  Bi ara ankara milli eğitimlere de el at bakanım,özellikle ilme mem ler kaynıyor fazla rahatlar,adamına göre muamele yapıyorlar.....
 • mülakat
  2 hafta önce
  öğretmenlik vede idareci atamalarında mülakat kaldırılsın .mülakatla madur edilenlerin hakkı geri verilsin
 • Okan
  2 hafta önce
  İstanbul Özel Merkez Kayaşehir Açı özel öğretim kursunun teog öğrencisi var. Öğretmenlerin bazılarının lisansı iptal olmuş, bazısı öğretmen bile değil, Mühendislik okuyan öğrenciler öğretmenlik yapıyor. Başakşehir ilçe milli eğitimin bu durumdan haberi var. İki yıldır ruhsatsız kursu korumaktalar. Şikayetlerin hepsini geçiştirip kaçak ve usülsüz kurs kollamaktadır. Kanunlar adamına göre uygu***maktadır. Başakşehir İlçe milli eğitimdeki devlet memurları görevi kötüye kul***maktadır.
 • han
  2 hafta önce
  helal olsun yeni bakana. yanlış yapan cezasını bulacakki. yanlış yapmaktan korksunlar
 • nurcan
  2 hafta önce
  Helal olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika...S-400 füzelerinde flaş gelişme
Son dakika...S-400 füzelerinde flaş gelişme
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı