MEB'de gece yarısı görevden alma depremi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 91 Bin Öğrencinin Boşta Kalması Üzerine Harekete Geçti.... Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevden alma ve soruşturma depremi yaşandı. Yeni kabinenin en medyatik ve sıradışı ismi olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un son dakika kararları gündeme bomba gibi düştü.

MEB'de gece yarısı görevden alma depremi
02 Ağustos 2018 - 23:06

Milli Eğitim Bakanlığı LGS yerleştirme sınav sonuçlarının açıklamasının ardından 1 milyon 268 bin kontenjanın 342 bininin boş olmasına rağmen 91 bin öğrenci boşta kalması Milli Eğitim Bakanı Selçuk'u harekete geçirdi.

 

 

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS yerleştirme sınav sonuçlarının açıklamasının ardından 1 milyon 268 bin kontenjanın 342 bininin boş olmasına rağmen 91 bin öğrenci boşta kalması sonrası harekete geçti.

 

 

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yaklaşık 11 aydır bu sistemi kurgulayan Muhterem Kurt, Bakanlık bürokratlarına ve Bakan Ziya Selçuk'u eleştirmişti. Yerleştirmenin algoritmanın değiştirilmesi nedeniyle yapılamadığı iddia edilmişti.Bunun üzerine Bakan Ziya Selçuk harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı'nda LGS yerleştirmesiyle ilgili açıklamalar yapan Muhterem Kurt ve sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı.

 

 

 

Öğrencileri mağdur olmasında sorumluluğu bulunan MEB bürokratları ise görevden alındı. Yerleştirme işlemlerinden sorumlu Muhterem Kurt'un sağ kolu olarak bilinen Ölçme Değerlendirme Genel müdürü Bayram Çetin ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı da görevden alındı.

Bu haber 8387 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort