MEB'dan 4 Branş öğretmenine müjde gibi karar

MEB'den 4 branş öğretmeni için önemli bir karar yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı Türk Eğitim Sen'in başvurusu üzerine gönderdiği cevabi yazıda 4 dersten destekleme ve yetiştirme kursu açılmasına izin verdi. Buna göre Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi ve Spor derslerinden ortaokul öğrencilerine DYK verilebilecek.

22 Eylül 2018 - 10:35

Milli Eğitim Bakanlığı Türk Eğitim Sen'in başvurusu üzerine gönderdiği cevabi yazıda 4 dersten destekleme ve yetiştirme kursu açılmasına izin verdi. Buna göre Görsel Sanatlar,  Müzik, Beden Eğitimi ve Spor derslerinden ortaokul son sınıf (8.sınıf) öğrencilerine DYK verilebilecek.

Türk Eğitim Sen tarafından; Milli Eğitim Bakanlığından destekleme ve yetiştirme kurslarında, yetenek derslerinden de (görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi) kursların açılması talep edilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca sendikaya cevaben gönderilen yazıda; "Kursların amacının öğrencileri bir üst öğrenime hazırlamak olduğu dikkate alınarak ortaokul son sınıf öğrencilerinden güzel sanatlar ve spor liselerine gitmeyi hedefleyen öğrenciler ile ortaöğretim son sınıf öğrencilerinden yetenek sınavı ile öğrenci alan bir yüksek öğretim kurumuna devam etmek isteyen öğrenciler için veli ve öğrenci talepleri doğrultusunda ilçe merkezlerinde belirlenecek bir tek okul veya merkezde, bu tür kursların açılmasının mümkün olabileceği değerlendirilmiş ve bu konu il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yetkisine bırakılmıştır.

Ayrıca, adı geçen alanların yeterli müracaat olması halinde, kişisel gelişim kursları kapsamında halk eğitimi merkezlerinde her zaman açılması mümkündür." İfadelerine yer verilerek ortaokul ve lise son sınıflarda destekleme ve yetiştirme kurslarında yetenek derslerinden kursların açılabileceği ifade edilmiştir.

İşte o resmi yazı;

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Nıhal muradoglu
  2 hafta önce
  Sımdı yeteneklı gencler gönüllü destek olsunlar bu çalışmalara kum oldukları ıyıce anlaşılıp ...Tamer Levent ıle temasa gecıp sanata evet gurubunun Bu güzel kararın arkasına gırmelerı nı rıca etsek Onların ıstedıgı oldu cok şükür yaratıcı drama yı yapsalar
 • Elif
  3 hafta önce
  Zaten açılıyor ki
 • Deneme
  3 hafta önce
  Bu derslerden zaten kurs vardı.
 • Ali Ali
  3 hafta önce
  Resmi yazı ile haberdeki yazı birbirini tutmuyor sanırım...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ünlü Futbolcular Hakkında FETÖ'den Soruşturma Başlatıldı
Ünlü Futbolcular Hakkında FETÖ'den Soruşturma Başlatıldı
Dijital Ekranlarda Sinsi Tehlike: Mavi Işık
Dijital Ekranlarda Sinsi Tehlike: Mavi Işık