erkek protez saçthemeforest temaları

MEB'dan 3 Branş öğretmenine müjdeli karar

3 branş öğretmeni için önemli karar. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerle ilgili önemli bir kararı duyurdu. Öğrencileri de ilgilendiren ve sevindiren kararı Türk Eğitim Sen'in talebine binaen açıklayan MEB 3 branşla ilgili 4 alanda öğretmenlerin ve öğrencilerin beklentilerine cevap veren uygulamayı devreye soktu. MEB'in kararı destekleme ve yetiştirme kurslarına (DYK) ilişkin. İşte detaylar.

MEB'dan 3 Branş öğretmenine müjdeli karar
23 Eylül 2018 - 21:01 - Güncelleme: 24 Eylül 2018 - 08:00

Milli Eğitim Bakanlığı Türk Eğitim Sen'in başvurusu üzerine gönderdiği cevabi yazıda 4 dersten destekleme ve yetiştirme kursu açılmasına izin verdi. Buna göre Görsel Sanatlar,  Müzik, Beden Eğitimi ve Spor derslerinden ortaokul son sınıf (8.sınıf) öğrencilerine DYK verilebilecek.

Türk Eğitim Sen tarafından; Milli Eğitim Bakanlığından destekleme ve yetiştirme kurslarında, yetenek derslerinden de (görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi) kursların açılması talep edilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca sendikaya cevaben gönderilen yazıda; "Kursların amacının öğrencileri bir üst öğrenime hazırlamak olduğu dikkate alınarak ortaokul son sınıf öğrencilerinden güzel sanatlar ve spor liselerine gitmeyi hedefleyen öğrenciler ile ortaöğretim son sınıf öğrencilerinden yetenek sınavı ile öğrenci alan bir yüksek öğretim kurumuna devam etmek isteyen öğrenciler için veli ve öğrenci talepleri doğrultusunda ilçe merkezlerinde belirlenecek bir tek okul veya merkezde, bu tür kursların açılmasının mümkün olabileceği değerlendirilmiş ve bu konu il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yetkisine bırakılmıştır.

Ayrıca, adı geçen alanların yeterli müracaat olması halinde, kişisel gelişim kursları kapsamında halk eğitimi merkezlerinde her zaman açılması mümkündür." İfadelerine yer verilerek ortaokul ve lise son sınıflarda destekleme ve yetiştirme kurslarında yetenek derslerinden kursların açılabileceği ifade edilmiştir.

İşte o resmi yazı;

Bu haber 30120 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort