Milli Eğitim Bakanlığı her yıl öğretmen ataması yapıyor. Bakanlık tarihi boyunca her yıl öğretmen alımı yapan MEB, 2022 yılı için henüz öğretmen atamalarına ilişkin duyuruyu yayımlamadı. Ancak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 yılında öğretmen alımı yapılacağını duyurdu.

MEB tarafından yapılacak atamalarda önceliğin İstanbul'a verileceği kesinleşti. Zira Bakan Özer, öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarında özellikle bu duruma vurgu yapıyor.

2022 yılı öğretmen atamalarında çalışmaların tamalandığını açıklayan Mahmut Özer, öğretmenlerin ne zaman göreve başlayacağını da söyledi. Ayrıca 20 yıl boyunca atanan öğretmen sayılarını da gündeme getiren Mahmut Özer'in öğretmen atamalarına ilişkin açıklaması şöyle:

Diyarbakır’da okullara kar tatili açıklaması Diyarbakır’da okullara kar tatili açıklaması

Eğitim sistemimizde 1.2 milyon öğretmenimiz var. Bu öğretmenlerin %75'i son 19 yılda atandı. Yaklaşık 709 bin öğretmenimiz son 19 yılda atandı. Atanma yapılmayan hiçbir yılımız yok. Her yıl atama yapıldı. Hükümetimizin öğretmen atamama ile ilgili bir şeyi yok. Ben daha önceki açıklamalarımı da yaptım. Öğretmen ataması 2022 yılında olacak. alışmalarımız devam ediyor dedim. alışmalarımız nihayetlendi. Maliye bakanlığında da görüşmelerimiz bitti. İnşallah 2022-2023 eğitim öğretim yılına yani Eylülün ilk haftasında atamalar yapılacak şekilde süreci kamuoyuyla paylaşacağız. Atamaların %50'sini İstanbul'da yapacağız.