MEB Bakanı İsmet Yılmaz'a Müdür Yardımcısı Atamaları Soruldu

20 Mart 2016 tarihinde yapılan müdür yardımcılığı sınavının ardından sınavı kazanan öğretmenler için müdür yardımcılığına ek atama başvuru takviminin ne zaman yayımlanacağı, bir soru önergesiyle Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a soruldu.

13 Şubat 2017 - 22:17

CHP Bursa Milletvekili Ceygun İRGİL, müdür yardımcılığı atamasıyla ilgili takvimin ne zaman yayımlacağını ve müdür yardımcısı atamasının ne zaman yapılacağını soru önergesiyle İsmet Yılmaz'a sordu. 
 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA 
Aşağıdaki sorularımın T.C. Milli Eğitim Bakanı Sayın Dr. İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ve talep ederim. 30.01.2017 Dr. Ceyhun İRGİL Bursa Milletvekili Yönetici görevlendirme yönetmeliğinin 24/4 maddesi gereği boş kurumlara sınavla görevlendirme yapılır hükmüne istinaden 20 Mart 2016 tarihinde MEB tarafından yapılan Müdür Yardımcılığı Sınavı'nı kazanan çok sayıda eğitimci, Müdür Yardımcılığı Sınavla Ek Başvuru takviminin yayınlanmasını beklemektedir. Bu bağlamda; 
1- Şu an mevcut yönetici görevlendirme yönetmeliğinin 24/4 maddesi boş olan kurumlara ihtiyaç halinde görevlendirmeler aynı usulle sınav puanına dayalı yapılabilir maddesine rağmen okullara sınava dahi girmeyen kişilerin görevlendirildiği doğru mudur? Doğruysa bu görevlendirmeler hangi gerekçeyle yapılmıştır? 
2- 20 Mart 2016 tarihinde MEB tarafından yapılan Müdür Yardımcılığı Sınavı'nı kazanan eğitimciler için Müdür Yardımcılığı Sınavla Ek Başvuru takvimi ne zaman yayınlanacaktır? Atamalar ne zaman gerçekleşecektir?

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
"Hasta Olmamızın Sebebi Soğuk İçecekler ya da Soğuk Ortamlar...